oppo f5 prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

[update] OPPO F5 prezantimi do te vije shume shpejt, ja data!

[PERDITESIM 10/10/2017]

Kompania e madhe kineze OPPO sapo ka publikuar ne faqen e saj ne Facebook daten e lançimit te smartphonit te ri OPPO F5.

Data e prezantimit te Oppo F5 do te jete 26 Tetori 2017.

oppo f5 prezantimi

Kujtojme qe kompania OPPO eshte pronare edhe e kompanise qe prodhon One Plus 5, sot per sot celulari me potent ne bote. Gjithashtu smartphonet OPPO jane celularet me te shitur ne azine jugore dhe juglindore.

Pritet qe celulari te jete me te vertete shume i bukur dhe me karakteristika flagshipi. Edhe ky mund te quhet ne fund te fundit nje “Flagship Killer”.

Oppo F5 prezantimi ne disa foto ekskluzive:

Doli online oret e fundit nje video-publicitet i celularit me te ri te kompanise kineze Oppo. Kjo e fundit eshte gjigandi i smartphoneve per Azine, duke patur dispozitivet me te shitur ne treg. Celulari i ri do te quhet Oppo F5 Selfie Expert.

Nga nofka “Selfie Expert” kuptohet qarte qe karakteristika kryesore e ketij celulari do te jete kapaciteti per te shkrepur selfie te nje kualiteti te larte.

Gjithashtu dispozitivi do te shenoje dhe nje revolucion ne menyren e berjes se telefonave te Oppo. Ai per here te pare do te kete nje ekran me raport 18:9 dhe do te jete thuajse bezel-less” pra pa korniza. Fotokamera kryesore do te jete e tipit “Single Camera” me plot 20MP, ndersa fotokamera “selfie” do te vije me 16 MP dhe e tipit “Dual Camera” !

Foto Oppo F5 Selfie Expert:

oppo f5 selfie expert njeoppo f5 selfie expert

Karakteristikat teknike do te jete nder me te mirat ne treg. Aktualisht dihen vetem disa informacioni. Ekrani prej 6” dhe plot 6 GB RAM. Por gjithashtu nje memorie ROM prej 64 GB, me shume mundesi e zgjerueshme. Procesori flitet se do te jete nje SnapDragon 660 ndersa bateria plot 4.000 mAh.

Ne pamje duket me te vertete i bukur! Hashtagu zyrtar do te jete #CaptureTheRealYou

Video Oppo F5 Selfie Expert:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=RRo07G1oP28″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.