op 6 kater
Celulare Lajmet e fundit

OnePlus 6, mister Pete Lau pershkruan me pak fjale design-in

Pete Lau, CEO i OnePlus, merr pjesë shpesh në forumet e fansave për tu shprehur rreth vendimeve të dizajnit mbi telefonat e ri të kompanisë së tij. Së fundi, ai u shpreh se OP 6 do të kete një “dizajnin industrial të sinqertë” dhe shpjegoi se si OP 6 do t’i përmbahet këtij parimi.

Deklarata mbi OP 6

“Dizajni i ekranit të OP 6 është i përqendruar rreth krijimit të një ‘ndjesie vlere’ dhe ‘ndjesie premium'”, thotë Lau. Një arsye e madhe e këtyre ndjesive është ndërtimi me xhamit për pjesën e pasme, në vend të metalit që kemi parë në dy gjeneratat e fundit të OnePlus 6″

Ekipi i design-it ka kaluar nëpër duar 70 prototipa para se të vendosej mbi atë që do të prodhohej.

OP6 me teknologji Cat.16 LTE

Përveç përdorimit të qelqit në pjesën e pasme, OnePlus 6 do të ketë dhe pesë shtresa të presuara të natyrës nanoteknike me rezistencë të lartë, hera e parë për industrinë e celularëve. Ai nuk dha sqarime të mëtejshme të kësaj nanoteknologjie. Mezi presim ta zbulojmë.

oneplus 6

 

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.