Celulare Lajmet e fundit

[SAMSUNG] ja dhe video origjinale Galaxy A8+ (2018) !!!

Video Samsung Galaxy A8 (2018) Plus:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=n-JITwMpJto” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Disa karakteristika teknike jane konfirmuar. Per shembull, ashtu siç pritej ai do te A8+ do te kete nje ekran Super AMOLED 6” me rizolucion 2220 x 1080 Infinity Display. Ne pjesen e pasme do te kete nje fotokamer te vetme me sensor 16 MP dhe hapje objektivi f/1.7. Konfirmohet prezenza e te rendesishmit stabilizator optik OIS. Fotokamera selfie do te jete e tipit “Dual Camera” me dy sensore prej 16MP dhe 8MP.

Celulari do te vihet ne jete nga procesori Exynos 7885 i Samsung me 6 GB RAM dhe 64 GB memorie ROM te zgjerueshme deri ne 256 GB. Bateria do te jete me kapacitet 3500 mAh dhe celulari do te jete i certifikuar IP68 kunder ujit dhe pluhurave.

Aspekt i rendesishem eshte dhe çmimi, mendohet se ai do te shitet nga fabrika rreth 600$.

Mungon pak nga prezantimi e serisë Galaxy A që do të vijë këtë vit me modën e ekranit në format 18:9. Një konfirmim i ri i lançimit të afërt vjen me anë të një serie fotografish që duhet të paraqesin panelin e frontit të Samsung Galaxy A8.

Lexo edhe: Fotot e para të Samsung Galaxy A5

Duke u bazuar tek fotot kemi një pasqyrim të mëtejshëm mbi kornizat dhe formatin e këtij modeli, për shkak të imazheve të shpërndara në rrjet në orën e fundit.

 

Ekrani, me shumë mundësi do të jetë në format 18:9 me Infinity Display. Vështrojmë mungesën e një pulsanti fizik dhe sensori i gjurmëve të gishtave që është zhvendosur në pjesën e pasme të celularit.

samsung galaxy a8 (2018)

Prezantimi duhet të jetë afërsisht pas tre ose katër javë, një rast i mirë mund të paraqitet nga CES 2018, parashikuar nga data 9 dhe 12 janar.

A ju pëlqen fakti i Infinity Display tek të gjithë celularët SAMUNG?

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.