Celulare Lajmet e fundit

OnePlus po punon per nje celular te fashes se mesme: ONEPLUS X2

Lajmi eshte i fresket por nuk eshte akoma i konfirmuar zyrtarisht. Sipas disa informacioneve te marra nga nje “leaker” i famshem, kompania OnePlus po punon per nje celular te fashes se mesme te quajtur OnePlus x2.

Mendohet se do te kete karakteristika teknike mjaft interesante si per shembull ekran 5.5” dhe proçesor SnapDragon 835. Per nga ana e RAM dihet qe OnePlus nuk kursehet, dhe ky celular i fashes se mesme mund te kete 4 GB RAM dhe 64 GB memorie ROM. Ne pjesen e pasme gjithashtu mund te kete nje fotokamer “dual camera” dhe nje bateri plog 3000 mAh.

Aspekti akoma me interesant ka te beje me çmimin. Nga fabrika do te kushtonte rreth 235$, duke rrezikuar te kthehej menjehere ne “best buy”, pra me i miri per nga raporti i çmimit me kualitetin.

Foto OnePlus X:

one plux x2

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.