video oneplus 6-foto
Lajmet e fundit

[Lajmet e fundit] OnePlus 7, prezantimi, cmimi dhe skeda teknike

OnePlus 7 është padyshim një nga smartphone më të pritur të vitit 2019, edhe nëse nuk keni shumë informacione për këtë. Disa orë më parë, smartphone është shfaqur në një foto të postuar në Twitter nga @Slashleaks famshme leaker, kështu që me sa duket vjen nga një burim i besueshëm. Fotografia tregohet më poshtë.

OnePlus 7-Twitter-Leaks-635x476

Siç mund ta shihni, smartphone është paraqitur në dy versione të ndryshme. E para është plotësisht ekran, pa trup dhe pa vrima për kamera e përparme, që sugjeron se kjo është një smartphone me kamerë rreshqitese, një sistem që kemi parë tashmë në pajisje të ndryshme.

Nga pamja, gjithashtu duket se shfaqja e versionit të parë është pak e lakuar, por gjithashtu mund të jetë vetëm një efekt optik. Versioni i dytë, megjithatë, tregon se çfarë duhet të jetë një OnePlus 7 më shumë “klasik”, me notch qendror që përmban kamerën e përparme dhe një ekran pa tehe të lakuar.

OnePlus 7: çmimi dhe dalja në treg

Ne kujtojmë se sipas thashethemeve të fundit, OnePlus 7 nuk duhet të jetë smartphone i parë me lidhje 5G, pasi kompania ka në mendje për të nisur një varg të ri të smartphones që kanë aftësinë për lidhjen me rrjetin e ri. Së fundi, ka të ngjarë që një memorie flash UFS 3.0 të jetë montuar në smartphoneun e ardhshëm OnePlus 7.

Çmimi i OnePlus 7 nuk është konfirmuar po jemi të sigurtë që do kushtojë më shumë se 500€. Edhe pse kompania lindi si Flagship Killer, pak e nga pak, çmimet e saj po rriten. Prezantimi për publikun mendohet te behet nga mesi i muajit Maj, po do jeni të parët që do informoheni nësa na ndiqni :).

Copyright 2019 – www.ose.al – Shtëpia e Teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.