one plus
Celulare Lajmet e fundit

ONE PLUS 6 Video Concept…jo vetem me i shpejti por edhe me i bukuri?

Pak jave pasi u prezantua celulari aktualisht me i shpejte ne bote, One Plus 5T, nisin rumors persa i perket projektit te rradhes se kompanise kineze.

Viti 2018 do te jete nje vit me shume konkurence ne boten e smartphone. Ndaj dhe kompanite po punojne qe tani per top class-et e rradhes.

Me poshte ne fakt do te shihni nje video concept me imazhe render te celularit One Plus 6, se si mund te jete ne design. 😍😍😍😍

One Plus 6 Video Concept:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=179&v=jBRpOUySxSc” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

Te dhenat e para per nga karakteristikat teknike flasin per nje upgrade akoma me pozitiv per One Plus. Mendohet se do te kete nje ekran Optic AMOLED 6” me rizolucion QHD+ 2880 x 1440 pixel dhe raport 18:9. Ekrani do te jete i mbrojtur nga “next generation” Corning Gorilla Glass 5.

Procesori pa dyshim do te jete SnapDragon 845 i ndihmuar nga 6/8 GB RAM dhe 64/128/256 GB ROM. Ndersa bateria gjithnje spektakolare me 3950 mAh dhe teknologji rikarikimi Dash Charge. Sistemi operativ ne funksion me shume mundesi do te jete Android 8.0 Oreo.

Stay tuned😉

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.