one plus
Celulare Lajmet e fundit

ONE PLUS 6 mund te dale ne 03/2018 me disa surpriza!

[perditesim 24.12.2018]

Sipas nje “rumor” qe vjen direkt nga kompania OnePlus, celulari i ri One Plus 6 mund te dale ne mars te vitit 2018. Burimi i ketij informacioni ka qene gjithmone i sakte ne lajmet e dhena per celularet e tjere te One Plus.

Informacini me i rendesishem ka te beje me daten e daljes ne treg te OP6, dhe ai do te jete me shume mundesi muaji Mars i vi2018!

Nje tjeter detaj jo pak i rendesishem ka te beje me nje karakteristike teknike interesante. Sensori i shenjes se gishtave do te jete nen ekran, ne pjesen e perparme te tij. Ky sensor per here te pare do te prezantohet me shume mundesi nga Samsung ne eventin CES 2018, keshtu qe One Plus do te jete nje nder te paret qe do ta implementoje.

 

one plus 6 mund

Pak jave pasi u prezantua celulari aktualisht me i shpejte ne bote, One Plus 5T, nisin rumors persa i perket projektit te rradhes se kompanise kineze.

Viti 2018 do te jete nje vit me shume konkurence ne boten e smartphone. Ndaj dhe kompanite po punojne qe tani per top class-et e rradhes.

Me poshte ne fakt do te shihni nje video concept me imazhe render te celularit One Plus 6, se si mund te jete ne design. 😍😍😍😍

One Plus 6 Video Concept:

Te dhenat e para per nga karakteristikat teknike flasin per nje upgrade akoma me pozitiv per One Plus. Mendohet se do te kete nje ekran Optic AMOLED 6” me rizolucion QHD+ 2880 x 1440 pixel dhe raport 18:9. Ekrani do te jete i mbrojtur nga “next generation” Corning Gorilla Glass 5.

Procesori pa dyshim do te jete SnapDragon 845 i ndihmuar nga 6/8 GB RAM dhe 64/128/256 GB ROM. Ndersa bateria gjithnje spektakolare me 3950 mAh dhe teknologji rikarikimi Dash Charge. Sistemi operativ ne funksion me shume mundesi do te jete Android 8.0 Oreo.

Stay tuned😉

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

One thought on “ONE PLUS 6 mund te dale ne 03/2018 me disa surpriza!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.