Lajmet e fundit

ONE PLUS 5 JCC, ja versioni i ri i smartphfonit me potent ne bote • ose.al

Besoj se e kemi parasysh akoma qe sot per sot smartphoni me i fuqishem ne bote mbetet ONE PLUS 5 😍😍😍

Si te jete ndryshe, kur ka 8 GB RAM dhe SnapDragon 835 i mbeshtetur nga ROM 128 GB (kliko KETU per skeden teknike te plote)

Sot kompania kineze prezantoi nje verision te limituar te One Plus 5, qe eshte rishikuar kryesisht per design. Kemi te bejme me nje design te kryer nga artisti i famshem frances Jean-Charles de Castelbajac. Versioni i ri quhet One Plus 5 JCC, dhe sjell te njejten teknologji dhe karakteristika me versionin normal.

Foto te versionit ONE PLUS 5 JCC:

Gjithashtu One Plus 5 mbetet aktualisht smartphoni me i mire ne treg per raportin çmim/kualitet. I ashtuquajturi “The Flagship Killer”, edhe ne kete version me design fantastik, kushton nga fabrika saktesisht 559€. 

Por nuk duhet harruar qe versioni normal me 8 GB RAM dhe SnapDragon 835 nga fabrika kushton vetem 486 € 😍

Video e versionit ONE PLUS 5 JCC:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=GHVMfkUh33U” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

12 thoughts on “ONE PLUS 5 JCC, ja versioni i ri i smartphfonit me potent ne bote • ose.al

    1. Samsungu ashtu si shume marka te tjera pothuajse te gjitha markat me sistem android jane duke perdorur procesorin snapdragon835 qe prej disa kohesh nderkohe qe huawei do e perdori per here te pare procesorin kirin 970 tek huawei mate 10.Huawei mate 10 dhe iphone x po vijne me nje procesor te ri shume te shpejt nderkohe qe note 8 edhe pse sapo u hodh ne treg vazhdon me te njejtin procesor te cilitvi iku koha

    2. Alkid koncepti qe shume persona kane gabim eshte qe procesori i fuqishem nuk do te thote aspak se ke dhe shpejtesi celulari. Nuk eshte keshtu. Sot per sot procsoret teknikisht me te fuqishem i ben MediaTek….sidomos MediaTek Octa Core, sepse te 8 berthamat punojne me fuqi te plote. Por kjo ben celularin te nxehet shpejt, te konsumoje shume energji, dhe te humbe shpejtesi ne perdorim. Ajo qe beri Apple me A11 Bionic NUK permiresoi fuqine e procesorit, por efikasitetin. Apple A11 ka 6 Core, nder te cilat 4 jane full power ndersa 2 te tjerat i ka kthyer ne eficent power. Pra e thene me fjale te thjeshta, ka ulur fuqine e procesorit per te rritur shpejtesine e celularit. Perse OP5 sot per sot eshte celulari me i shpejte ne bote, sepse procesori SnapDragon 835 me 8 berthama te fuqishme mbeshtetet nga 8 GB RAM dhe sistem operativ Android thuajse stock.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.