nubia z18 foto zyrtare
Celulare Lajmet e fundit

Nubia Z18 tashmë është ZYRTARE

Sot, Nubia mbajti një konferencë të re për lançimin e produkteve në Pekin, duke lëshuar celularin vjetor  Nubia Z18.

Në hapjen e konferencës, Ni Fei, menaxheri i përgjithshëm i smartphones Nubia, së pari përmendi konfigurimin. Celulari do përdori një ekran pa kufij 6 inç me një rezolucion prej 2160 × 1080 piksele dhe një raport me aspekt të ekranit prej 18: 9. Ekrani pa kufij do të marrë 91.8% të panelit të përparmë.

Kliko këtu: Lajmet e fundit mbi Samsung Galaxy S10

Përveç kësaj, Nubia Z18 është e pajisur me procesorin Qualcomm Snapdragon 845, me memorie deri në 8GB LPDDR4X dhe një memorie flash UFS 2.18GB, 16MP + 24MP dyfishtë kamera, kapaciteti i baterisë prej 3450mAh.

Nën mbështetjen e NeoPower 3.0, teknologjinë e kursimit të energjisë, konsumi i energjisë është më i mençur dhe më i arsyeshëm.

Më poshtë karakteristikat e plota dhe çmimi.

nubia z18 foto zyrtare1

Nubia Z18 – Specifikimet Teknike

✅ Dimensionet e 148,58 x 72,54 x 8,55 mm për një peshë prej 172 gram;

✅ 5.99 inç me ekran me rezolucion Full HD + (2160 x 1080 piksel), prerje rrethore dhe qelqi mbrojtës Corning Gorilla Glass 3;

✅ Procesori Qualcomm Snapdragon 845, okta-core deri në 2.8 GHz;

✅ GPU Adreno 630;  

✅ 6/8 GB RAM LPDDR4X Dual Channel;

✅ 64/128 GB memorie të brendshme UFS 2.1 (nuk mund të zgjerohet);

✅ Lexuesi i gjurmëve të pasme të gishtave;

✅ Dual 16 + 24 mega-pixel kamera e pasme me aperturë f / 1.6, OIS, autofokus PDAF, teknologji NeoVision 8.0, tipar AI (njohja skena) dhe blic Dual Tone LED;

✅ Kamera e përparme 8 mega-pixel me aperturë f / 2.0;

✅ 3450 mAh bateri me rimbushje të shpejtë NeoCharge 2.5 18W;

✅ Dual SIM 4G LTE, Wi-Fi Dual Band, Bluetooth 5.0, USB Type-C, audio DTS, GPS / GLONASS.  

✅ Android 8.1 Sistemi Operativ Oreo, Nubia UI 6.0.

Nubia Z18 – Çmimi

Nubia Z18 do të jetë në dispozicion për blerje në Kinë nga 11 shtatori i ardhshëm, me një çmim prej 2799 juan (rreth 408 $) për versionin bazë të 6 / 64GB dhe 3299 juan (rreth 482 $) për versionin 8 / 128GB.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.