Celulare Lajmet e fundit

NUBIA gati te hedhe ne treg nje celular te ri “border-less”

Nubia eshte nje nga kompanite me te famshme kineze. Ajo prodhon celulare te shume kerkuar ne tregun aziatik por edhe ne ate boteror. Pas hedhjes ne treg te dispozitivit Nubia Z17S, ajo po pergatitet te sfidoje top class-et e “borderless”, pra celulareve pa korniza. Lajmi konfirmohet nga nje foto e qarkulluar ne SIPO (State Intellectual Propriety Office), pra zyra certifikatave aziatike. Ne te shihet qarte projekti i Nubia per kete celular te ri.

Foto Nubia “borderless”:

nubia

nubia Shihet qarte ne foto qe me shume mundesi pjesa e pasme do te jete e ndetuar ne xham dhe jo qeramike. Ndersa konfirmohet perthyerja e kornizave te pasme per te pasur nje grip me te sigurte ne perdorimin e celularit. Sensori i shenjes se gishtave ndodhet ne pjese e pasme, ashtu si dhe sensoret e fotokameres “dual camera”. Aspekti me interesant ka te beje me pjesen frontale, ku shihet nje perngjashmeri me celularin “Essential Phone”. Ky dispozitiv do te jete thuajse “borderless” ne tre korniza. Me te vertete design duket spektakolar. Le te presim info te tjera mbi karakteristikat dhe çmimin.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.