notebook samsung serie 9-foto
Lajmet e fundit PC

Notebook Samsung Seria 9 gati ne Shtator

Procesoret Intel Lake Coffee dolën në treg vetëm dje, megjithatë, partnerët amerikanë janë duke u përgatitur për të sjellë në treg produkte të reja. Vëmëndje të vecantë për pajisjet portative. Midis tyre nuk mund të humbasë Samsung që me sa duket do të paraqesë Notebook Samsung Seria 9 në shtator. Për momentin nuk ka informacion të detajuar, megjithatë thashethemet na tregojnë se kolosi i Koresë së Jugut do të jetë shumë i përqendruar në transportueshmërinë dhe autonominë e zgjatur.

Notebook Samsung

Notebook Seria 9 do jet padyshim me Windows 10 dhe mund të vijnë me S Pen. Për hardware do të kaloni në platformën e re Intel. Burimi tregon se ndoshta do të gjejmë zgjidhje edhe me Core i7-8550U, së bashku me 32GB RAM grafikë të integruar dhe ndoshta SSD të brezit të fundit.

Lexo edhe: SSD – ktheni ne jete PC e vjeteruar

Në këtë kohë lajmi nuk është i konfimuar dhe presim më shumë detaje nga Samsung, veçanërisht sa i përket çmimeve.

 

©ose.al 2017 • Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

One thought on “Notebook Samsung Seria 9 gati ne Shtator

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.