nokia 9 tjeter
Lajmet e fundit

NOKIA 9 shfaqet ne disa imazhe te hedhura ne internet • ose.al

Pak çaste me pare ne internet u shfaqen disa imazhe te celularit te ri qe Nokia pritet te hedhe ne treg.

Behet fjale per Nokia 9 qe kerkon te rivalizoje Samsung, Apple dhe Xiaomi.

Nga imazhet shihet qarte qe Nokia 9 mund te jete i pari smartphone i Nokia qe nuk ka korniza anesore. Pra “bezel-less” konfirmohet si design i momentit. Butoni i sensorit te shenjes se gishterinjve “Fingerprint” zhvendoset ne pjese kurizore te celularit, afer fotokameres. Kjo e fundit eshte e tipit “Dual-Camera” e teknologjise Zeiss me sensore IMX 258 dhe RGB.

Paneli i ekranit mendohet se do te jete i tipit AMOLED me tendence te perkulur (Curved). Nga website GFXBench mesohet se ekrani do te jete prej 5.3” ashtu si dhe Nokia 8.

Procesori me shume mundesi do te jete nje SnapDragon 835.

Nokia 9 shfaqet ne keto imazhe:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

4 thoughts on “NOKIA 9 shfaqet ne disa imazhe te hedhura ne internet • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.