nokia 105-nokia 7
Celulare Lajmet e fundit

Sa kushton Nokia 9 PureView đŸ”„đŸ”„ [ZYRTARE]

Celulari me Android One pĂ«rmban njĂ« ekran 5.99 “2K POLED me teknologji PureDisplay dhe mbĂ«shtetje HDR10 dhe sensori i gjurmĂ«ve tĂ« gishtĂ«rinjve Ă«shtĂ« i integruar brenda (por nuk mungon as zhbllokimi i fytyrĂ«s). VĂ«mendje e madhe i Ă«shtĂ« kushtuar dizajnit, dhe nĂ« veçanti kamerave tĂ« pasme 5 qĂ« janĂ« nĂ« mĂ«nyrĂ« tĂ« pĂ«rkryer nĂ« pĂ«rputhje me trupin e bĂ«rĂ« nga qelqi Corning Gorilla Glass 5 (korniza Ă«shtĂ« nĂ« 6000 alumini seri). Por sa kushton Nokia 9 PureView?

NOKIA 9 PUREVIEW – SPECIFIKIMET TEKNIKE

 • PĂ«rmasat: 155x75x8mm pĂ«r 172 gram
 • OS Android 9 Pie (Android One)
 • Certifikimit IP67
 • PureDisplay ngulit nga 5,99 “18: 9 QHD +
 • Qualcomm Snapdragon 845
 • 6GB RAM LPDDR4x
 • 128GB memorie tĂ« brendshme UFS2.1
 • LidhshmĂ«ria 4G LTE Cat. 16 4×4 MIMO, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, NFC, ANT +, GPS + GLONASS_BDS, USB Lloji C
 • SIM me dy SIM tĂ« dyfishtĂ«
 • Sensori i gjurmĂ«ve tĂ« gishtit poshtĂ« ekranit, zbulimi i fytyrĂ«s
 • 3320mAh bateri me mbĂ«shtetje pĂ«r ngarkim tĂ« shpejtĂ« dhe Qi Wireless (10W)
 • Kamera e pĂ«rparme 20MP (qitje 5MP) me 1um piksel (2um)
 • 5 kamerat e pasme: 12MP 2xRGB me 1.25um piksel, AF, f / 1.8 aperture, 12MP monokromatike 3x me 1.25um piksele, AF dhe aperture f / 1.8 | Blic me dy ton LED

Por sa kushton Nokia 9 Pureview?

Nokia 9 PureView ofron një version të ri të Pro Kamera që tani ka një ndërfaqe të rinovuar dhe më shumë kontrolle. Këto përfshijnë kalimin e kohës me mbështetjen e kohës së ekspozimit deri në 10 sekonda dhe korrigjimin e ekspozimit në rritje me ndalesa 1/3.

Nokia 9 PureView tashmë është në dispozicion në ngjyrosjen Blue Midnight me një çmim prej 649 euro.

Sa kushton Nokia 9 PureView – Video Trailer

Edhe disa dite na ndajne nga prezantimi i Nokia 9 Pureview. Edhe sot dolen onlinedisa foto qe konfirmojme edhe nje here formen e vecante qe do ket ky celular.

Pak nga pak, prodhuesit e ndryshëm të telefonisë celulare që do të marrin pjesë në Kongresin Botëror të Celularëve në Barcelonë po vendosin ditët e prezantimeve të tyre. U njohem me daten e LG dhe tani kemi Nokia, edhe pse Samsung tashmë mori përgjegjësinë për të vjedhur një pjesë të spotlights për të paralajmëruar se Galaxy S10 i tyre do të mbërrinte disa ditë më parë, në një aktivitet të mbajtur në San Francisko.

HMD CPO Juho ka zbuluar se 24 shkurti do jete dita e madhe e zbulimit në MWC 2019.

OnLeaks, i cili, si zakonisht zbulon terminalet qĂ« ende nuk janĂ« shpallur, ka ndarĂ« imazhe dhe video tĂ« Nokia 9 prototipi – kjo, shton burimi, duhet tĂ« jetĂ« nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ« emri komercial i smartphonit. NjĂ« veçori e veçantĂ« Ă«shtĂ« padyshim njĂ« seksion i kamerave ndryshe nga tĂ« tjerĂ«t: nĂ« tĂ« vĂ«rtetĂ«, nĂ« pjesĂ«n e prapme tĂ« trupit ekziston njĂ« modul i ndarĂ« nĂ« pesĂ« objektiva.

Lentet, sĂ« bashku me flashin LED, janĂ« tĂ« rregulluara sipas njĂ« modeli gjashtĂ«kĂ«ndor qĂ« zĂ« pjesĂ«n mĂ« tĂ« madhe tĂ« pjesĂ«s sĂ« sipĂ«rme tĂ« trupit. PĂ«r fat tĂ« keq, burimi nuk shton detaje tĂ« mĂ«tejshme mbi karakteristikat teknike tĂ« moduleve individuale dhe se si do tĂ« pĂ«rdoren secili – ka tĂ« ngjarĂ« qĂ« avantazhet do tĂ« vlerĂ«sohen nĂ« aspektin e shkathtĂ«sisĂ« sĂ« pĂ«rdorimit, siç Ă«shtĂ« rasti me smartfone tĂ« pajisur me tre ose katĂ«r kamera prapa, secila prej tĂ« cilave ofron njĂ« kĂ«nd tjetĂ«r tĂ« shikimit.

Video Nokia 9 prototipi

[artikull i shkruar më 3 Tetor]

Slashleaks ka publikuar një foto të re të sensorit të pesëfishtë të kamerës së Nokia 9. Duket se ka 5 sensorë kamerash të rregulluar në një mënyrë mjaft të çuditshme. HMD, kompania mëmë, kishte sugjeruar që do të merrte një rrezik të lartë për kamerën e tij, e cila duket të jetë përkthyer në këtë mënyrë. Data e lëshimit të smartphonit nuk është e njohur në këtë moment. Faqja e specializuar në Phone Arena ndan një fotografi të asaj që duket të jetë Nokia 9 prototipi.

Kjo pajisje është një gjarpër i vërtetë që rregullisht e bën atë të flasë. Në foto ne shohim pjesën e prapme të smartphonit dhe zbulojmë 6 shenja në total prej të cilave 5 mund të jenë sensorë kamera dhe duket sikur ndjekin një plan urbanistik gjashtëkëndor. Prerja e gjashtë gjendet në qendër të kësaj forme.

Nokia 9 prototipi online foto

Detajet e Nokia 9 prototipi

Duket se guaska është e mbuluar nga qelqi, ndërsa përmendja Android One është e dukshme në fund.

Celulari mund të jetë në dispozicion me Android 9 Pie.

VĂ«rejmĂ« se sensor i gjurmĂ«ve tĂ« gishtave mungon, ose Ă«shtĂ« nĂ« dispozicion nĂ« panelin e pĂ«rparmĂ« ose do tĂ« fiksohet drejtpĂ«rdrejt nĂ«n ekranin e Nokia 9. Ajo qĂ« kemi gjetur Ă«shtĂ« se Nokia 9 i dyshuar tashmĂ« ka marrĂ« certifikatĂ«n e MIIT tĂ« KinĂ«s nĂ« maj, e cila shkon me numrin e modelit TA-1094.

Thashethemet deri tani sugjerojnĂ« se Nokia 9 mund tĂ« shfaqĂ« njĂ« ekran 6,01 inç, 8GB RAM dhe 256GB hapĂ«sirĂ« ​​ruajtĂ«se.

Mund të ketë një mbrojtje Gorilla Glass 5 dhe mbrojten IP68. Një bateri 3900mAh pritet të futet në pajisje, e cila ka gjasa të mbështesë Quick Charge 4.0.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al