nokia 8 varianti
Lajmet e fundit

NOKIA 8 varianti me 6 Gb ram dhe 128 Gb rom se shpejti ne treg • ose.al

Pak çaste me pare ne internet u shfaqen disa karakteristika te celularit te ri qe Nokia pritet te hedhe ne treg.

Behet fjale per Nokia 8 varianti me 6 GB RAM dhe 128 GB ROM qe kerkon te rivalizoje “Flagship” te Samsung, Apple dhe Xiaomi.

Nokia ka bere tashme publike faktin qe ky variant i Nokia 8 do te vihen ne dispozicion fillimisht ne Europe. Me saktesisht ne Gjermani, duke filluar nga 20 dhjetori.

Perveç RAM dhe ROM, e vetmja gje qe ky variant ka ndryshe nga ai fillestari, eshte çmimi. Ai do te kushtoje rreth 90 € me shtrenjte, duke shkuar ne nje çmim total rreth 669 € nga fabrika.

Procesori me shume mundesi do te jete nje SnapDragon 835.

Nokia 8 varianti 6 Gb RAM:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

One thought on “NOKIA 8 varianti me 6 Gb ram dhe 128 Gb rom se shpejti ne treg • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.