Celulare Lajmet e fundit

😍 Nokia 8 😍 duket thjesht spektakolare 🔝 🔝

Evan Blass e bëri atë përsëri! Dje ai shkroi një tweet me imazhin e modelit të ardhshëm Nokia 8. Celulari është i planifikuar për t’u zbuluar më 31 korrik, sipas thashethemeve.

ZYRTARE: NOKIA 8 DO PREZANTOHET MË 16 GUSHT!

 Më poshtë render-i i parë i celularit të ardhshëm të Nokia-s 😍😍

 

nokia 8-foto-ekrani-spektakel

 

Nëse ajo që është thënë deri tani është e vërtetë, atëherë ky është modeli kryesor i Nokia-s për 2017. Celulari vjen me disa karakteristika mbresëlënëse. Nokia 8 pritet të dalë me një ekran prej 5.3″ QHD (2.560 × 1.440), së bashku me një Snapdragon 835  në krye dhe 4 ose 6GB RAM, në varësi të versionit që bleni.

Lexo edhe: Nokia 105 dhe Nokia 130 – Karakteristikat dhe çmimi

Renderi tregon kamerën e saj të dyfishtë në të gjithë lavdinë e saj (me logon Zeiss të pozicionuar në mes të dy lenteve), duke konfirmuar se do të ketë imazhe mjaft mbresëlënëse. Secili sensor do të ketë rezolucion prej 13 MP. Telefoni do të mbajë Android 7.1.1 Nougat siç mendohej.

Thashetheme thotë se Nokia 8 duhet të vijë në të paktën me katër ngjyra në fillim – blu, “çelik”, ari/blu dhe ari / bakri. Çmimi i mundshëm rreth 600 €.

 

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.