nokia-mwc-2018
Celulare Lajmet e fundit

Nokia 8 Sirocco, supercelulari i HMD Global 😍😍😍

HMD Global ka zbuluar zyrtarisht smartphone Nokia 8 Sirocco gjatë një ngjarje të mbajtur në MWC 2018 në Barcelonë, duke ringjallur markë historike e modelit Nokia 8800. Celulari është pajisur me sistemin operativ Android One, kështu që i jep përdoruesit përvojën e bazuar në Android të pastër. Ky version parashikon ndër të tjera një konsumin të optimizuar të baterisë dhe prania e një numri të kufizuar Apps instaluar paraprakisht në mënyrë që të minimizojë hapësirën e pushtuar magazinimit. E njëjta HMD Global njoftoi se ajo do të bëhet partneri i parë globale në gjendje të ofrojnë një portofol të plotë të smartphones në Android One, duke përfshirë Nokia 7 Plus, Nokia 6 dhe Nokia 1.

Lexo edhe: Detajet mbi: Nokia 7 Plus, Nokia 6 dhe Nokia 1

Karakteristikat e Nokia 8 Sirocco

Ekrani: 5.5″ pOLED 2K me Corning Gorilla Glass 5

Proçesori: Qualcomm Snapdragon 835 Mobile

RAM: 6GB memorie LPPDDR4X

128GB memorie të brendshme

Lidhshmëria 4G LTE, WiFi 802.11 a / b / g / n / ac MIMO, Bluetooth 5.0, GPS + GLONASS

Sensor gjurmë gishtash

Kamera e përparme 5MP me aperturë f / 2.0, fikse fikse, 1.4um pixel

Kamera e pasme: kënd gjerë 12MP , aperture f / 1.75 dhe 13MP, aperture f / 2.6, flash i dyfishtë

Bateria: 3260mAh

Përmasat: 140.93×72.97×7.5mm

Nokia 8 Sirocco integron optikën e zgjeruar Dual-Sight, optikë Zeiss, dhe akustikë me cilësi të lartë përmes audio hapësinore Nokia.

Smartphoni ka një trup bërë prej qelqi të lakuar dhe çelik inox të dyfishtë diamant-lëmuar, 2.5 herë më të fuqishme se alumini seria 6000.

Ekran është një nga risitë më interesante të Nokia 8 Sirocco: ajo është një panel 5.5-inch lakuar buzë-për-buzë pOLED 2K me skaje të hollë, të mbrojtur nga një Corning Gorilla Glass 5 3D.

Për sa i përket pjesës fotografike, smartphoni integron një kamera të dyfishtë të pasme me optik Zeiss: kamera kryesore është me kënd të gjerë që ju lejon të marrin fotografi me cilësi të lartë edhe në kushte të ulëta. Ndërsa sensori prej 13MP ka një zoom 2x optik. Me regjimin e ri është gjithashtu e mundur që të vendosni manualisht të gjitha parametrat për një kontroll më të madh.

Për momentin HMD nuk ka dhënë hollësi të mëtejshme mbi specifikimet teknike të pajisjes. Ne do t’ju njoftojmë sa më shpejt që të marrim informacion në lidhje me të.

Nokia 8 Sirocco do të jetë në dispozicion nga fundi i prillit me çmimin e sugjeruar prej 799.99 euro.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.