Celulare Lajmet e fundit

Nokia 8 Pro do jetë supercelulari i shtëpise finlandeze.

Sipas raporteve nga portali “Nokiapoweruser”, website i informuar në lidhje me ngjarjet që përfshijnë shtëpinë finlandeze, nuk do të kaloj shumë kohë për lirimin e Nokia 8 Pro. Celulari do të jetë më i miri për vitin 2018 dhe do të dali në treg rreth gushtit ose në fillim të shtatorit. Emri i zgjedhur nga Nokia është pak anormale, por “Nokiapoweruser” pretendon të ketë burime të ‘pakundërshtueshëm’ që konfirmojë emrin e sipër cituar. Megjithatë, thuhet se gjatë muajve emri nuk do të ndryshojë .

nokia 8 pro-foto

Gjithsesi është e lehtë për të kuptuar se Nokia 8 Pro do të mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Nokia 8 Pro me lente Zeiss

Emri “Pro” është për shkak të karakteristika të avancuara dhe inovacioneve në kamera. Nëse ky thashethem provohet të jetë i saktë, smartphoni do të paraqesë një model me kamera me pesë lente të prodhuara nga Zeiss dhe një zmadhim optik.

Lexo edhe: ZYRTARE: Design i Nokia 7 Plus

Nokia 8 Pro gjithashtu do të pajiset me një sensor gjurmë gishtash nën modulin e kamerës në anën e pasme. Duket shumë e qartë ngjashmëria e dizajnit të ri me atë të pajisjes Nokia 8 Sirocca. Sa i përket harduerit, pajisja duhet të ketë një ekran 18:9 me korniza të reduktuara.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.