Nokia 2-prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

Nokia 7 Plus, së shpejti në tregun ndërkombëtar

Nokia 7 Plus do të prezantohet me shumë mundësi në MWC 2018. Celulari duket se i ka të gjitha kredencialet për tu bërë një nga smartphonet më të mirë në tregun e mesëm.

nokia 7 plus-detaje

Tiparet e Nokia 7 Plus

Trupi: Kornizë alumini me dy ngjyra (si Nokia 6 2018) me material qelqi/qeramike

Mbrojtja: Gorilla Glass në xhamin përpara

Ekrani: 6″ me raport 18: 9

Sistemi operativ: Android 8.0 Oreo

Kamera e pasme: 12MP + 13MP me dy lente Zeiss me zmadhim optik 2X.

Kamera e përparme: 16MP Zeiss me teknologji Tetracell

Proçesor: Snapdragon 660

GPU: Adreno 512 GPU

RAM: 4GB

ROM: 64GB

Mbështetje MicroSD

USB-C

Karikim i shpejtë

Në fakt, Nokia 7 Plus do të shfaqë një procesor Snapdragon 660, më i miri i serisë 600 në dispozicion në treg dhe mund të ofrojë performancë të shkëlqyeshme. Do kemi të bëjmë me Android Stock, në versionin Oreo ndër të tjera. Ajo do të ketë 4 GB RAM / 64GB memorie të brendshme dhe përveç ekranit 18:9 me 6 inç do të kenë hapësirë ​​në pjesën e prapme dy kamera 12MP dhe 13MP me lente Zeiss.

ÇMIMI, EDHE PSE NUK DIHET, DUHET TË JETË (NË LISTË) MIDIS €299 DHE €399 DHE DUKE MARRË PARASYSH KARAKTERISTIKAT, AI ËSHTË SHUMË I MIRË.

Një smartphone që premton të jetë interesant dhe që ne shpresojmë ta shohim në Shqipëri në një kohë të shkurtër dhe me një çmim nën 400 €.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.