Nokia 2-prezantimi
Celulare Lajmet e fundit

Zyrtar designi i NOKIA 7 PLUS, vjen fotografia e pare live!

[perditesim 16.02.2018 h.17:20]

Ja dhe nje tjeter fotografi kesaj here live e Nokia 7 Plus. Nuk ka me dyshime mbi design e celularit te ri te kompanise Finlandeze qe eshte kthyer ne treg me prepotence dhe me sistem te ri bazuar ne Android.

nokia 7 plus

Fotot zyrtare të Nokia 7 Plus dhe Nokia 1 u shfaqën në internet. Smartphonet e ardhshëm të TCL duhet të paraqiten zyrtarisht në MWC 2018 në fund të shkurtit. E para do të jetë një smartphone i nivelit të mesëm, dhe në fakt pamjet e konfirmojnë. Dizajni, me trup metalik, ka një pamje mjaft të thjeshtë. Trupi është dukshëm në formatin 18:9 sepse shtrihet më shumë në lartësi sesa në gjerësi dhe gjithashtu ka skaje shumë të hollë.

nokia 7 plus-foto

Ngjyrat e paraqitura janë Pearl White dhe Brownish, të dyja me shenja portokalli. Në anën e pasme, celulari krenohet me një kamerë të dyfishtë në konfigurimin vertikal me lente Carl Zeiss, të rrethuar nga një blic LED dhe me një lexues të gjurmëve të gishtave. Butoni i fuqisë së Nokia 7 Plus së bashku me atë të volumit është në anën e djathtë. Nokia 7 Plus sipas një shikimi në Geekbench do të ketë një procesor Qualcomm Snapdragon 660 okta-core dhe 4 GB RAM.

nokia 1-foto

Fotot e tjera portretizojnë Nokia 1, i cili do të jetë telefoni më i ulët që HMD Global do të paraqesë këtë vit. Është përfolur ndër të tjera që do të vijë me Android Go, versioni i ri i lehtë i Android Oreo që do të jetë në gjendje të funksionojë mirë edhe në smartphones me më pak se 1 GB RAM. Dizajni nga imazhet duket të jetë plastik, prandaj prisni edhe një bateri të lëvizshme. Nuk ka lexues të gjurmëve të gishtave, por ka kamera: njëra pas me flash dhe një në front. Ngjyrat e paraqitura janë hije blu dhe të kuqe.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.