nokia 105-nokia 7
Celulare Lajmet e fundit

Nokia 3310 3G – tani eshte gati edhe versioni 3G

Nokia 3310 është një telefon që u prit me shume shpresa nga ish përdoruesit e modelit të vjetër. Problemi kryesor i modelit të ri ishte mungesa e mbështetjes për rrjetet 3G. Mungesa e një veçorie të tillë do të thoshte që klientët në shumë vende, përfshirë Singaporin, Zelandën e Re, Holandën dhe SHBA-të, ku rrjetet 2G janë hequr në faza, nuk do të përdornin pajisjen.

Lexo këtu: Skeda teknike e Nokia 3310 (versioni 2017)

HMD Global i ka kushtuar vëmendje “thirrjeve të tifozëve” të saj në botë dhe ka lëshuar Nokia 3310 në një variant 3G. Duke folur për daljen ne treg Juho Sarvikas tha “Tifozët tanë në mbarë botën kanë kërkuar këtë telefon portreti për të mbështetur 3G. Tifozët kërkuan, kemi dëgjuar, dhe sot mirëpresim Nokia 3310 3G.”

Nokia 3310 3G-foto

Modeli 3310 3G është i njëjti pajisje e shpallur në MWC më herët këtë vit, por tani në dispozicion në ngjyra të reja, me një ndërfaqe përdoruesi të zgjeruara dhe të personalizueshme që u lejon përdoruesve të ndryshojnë ngjyrat dhe pozitën e ikonave për të siguruar funksionet e preferuara aty ku dëshirojnë që ata të jenë.

Lexo edhe: Nokia 3310 vs Nokia 3310 (viti 2017)

Të gjitha karakteristikat e tjera mbeten të njëjta, duke përfshirë një bateri 1200mAh me deri në 6.5 orë kohë bisede, 27 ditë kohë gatishmërie, ekran me ngjyra 2.4 inç, kamera të pasme 2 megapiksel dhe flash LED dhe 16 MB hapësirë ​​të zgjerueshme.

Me një çmim global prej €69 / $89.95, Nokia 3310 3G do të jetë i pari në dispozicion në Australi përpara se të dali në vënde të tjera nga mesi i tetorit.

ose.al – Shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.