motorola razr 2019 leaks-out-102
Celulare Lajmet e fundit

Motorola RAZR, rikthehet legjenda 💣💣

Motorola do të sjellë sërish linjën RAZR këtë vit dhe do ta bëjë këtë me stil. RAZR (2019) si telefon pritet të jetë një telefon i palosshëm me një dizajn të ngjashme me atë të modeleve RAZR  të vjetra. Prezantimet e shtypit të telefonit janë zbuluar në Weibo, duke na dhënë më shumë hollësi rreth telefonit të ardhshëm.

motorola razr 2019 leaks-out-103

Imazhet tregojnë se Motorola RAZR (2019) do të vijë në një kuti të prizmit trekëndësh. Kutia do të përmbajë karikuesin, një kabllo USB Lloji C, një palë kufje dhe një përshtatës audio USB-C deri 3.5mm. Adaptori audio i përfshirë në kutinë është konfirmim telefoni nuk do të ketë një jack audio.

Telefoni në vetvete ka një ekran fleksibël me një notch në krye. Gjithashtu, pamjet nuk ofrojnë një pamje të afërt të telefonit kështu që ne nuk mund të shohim më shumë detaje të tilla si aparatet, portat dhe rregullimet e butonave.

Skeda teknike e Motorola Razr (2019)

Motorola RAZR (2019) thuhet se ka një ekran OLED prej 6.2 inç me një rezolucion prej 876 x 2142. Ka gjithashtu raporte që do të vijnë me një procesor Snapdragon 710 dhe jo Snapdragon 855. Do të ketë 6GB RAM dhe 128GB memoria e magazinimit, ndërsa kapaciteti i baterisë do të jetë 2730mAh. Çmimi i çmimit thuhet se është $ 1500.

motorola razr 2019 leaks-out-104

Artikull i shkruar me 10 Janar 2019

Një nga telefonat më të famshëm të Motorolas, Motorola RAZR, thuhet se do të lansohet së shpejti – edhe këtë herë si një telefon i palosshëm. Të paktën kjo është ajo që njofton një raport nga The Wall Street Journal.

Sipas gazetës, njerëzit e përfshirë në projekt kanë thënë se telefoni i ri Motorola RAZR do të nisë diku këtë vit dhe do të jetë ekskluzive për Verizon, të paktën në fillim. Ata gjithashtu zbuluan se çmimi i pritur eshte rreth $ 1500. i cili pavarësisht se është mjaft i fuqishëm është në përputhje me telefonat e tjerë të shpallur të palosshëm.

CEO i Lenovo, Yang Yuanqing tashmë kishte lënë të kuptohet në lidhje me mundësinë e rikthimit të markës RAZR në shkurtin e kaluar dhe kompania madje u përpoq të rifillonte telefonin e 2011 si pjesë e serisë DROID, por pa shumë sukses.

Motorola RAZR_2019

Motorola RAZR dhe historia

Fillimisht i nisur në vitin 2004, Motorola RAZR ishte celulari më popullor në botë, duke shitur më shumë se 130 milionë njësi gjatë jetëgjatësisë së saj dhe duke ndihmuar në konsolidimin e Motorola si një nga prodhuesit më të mëdhenj të telefonit në atë kohë.

Tani, në pronësi të Lenovo, kompania po përpiqet të rifitojë statusin e saj dhe është e dëshpëruar për një tjetër hit të madh. Ashtu si Samsung dhe Huawei po bëjnë, synimi për tregun e smartfonit të palosshëm mund të jetë një alternativë e mirë, pasi kjo do të jetë një trend i ndjekur këtë vit. A do ta bëjnë këtë?

Copyright 2019 – ose.al – Shtepia e Teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.