Celulare Lajmet e fundit

Moto G5s dhe G5s Plus do prezantohen me 25 Korrik

Në rrjet po dalin imazhet e reja të modelit Moto G5s dhe Moto G5s Plus. Duhen të kenë një hardware praktikisht identike me Moto Z2, por me një kamera të dyfishtë të pasme. Prezantimi është vendosur për 25 korrik. Evleaks konfirmon të gjitha informatat që dolën nga certifikimi i Bluetooth-it duke shtuar se re Moto G5s do të shfaqë një kamera të dyfishtë dhe një trup plotësisht metalike.

 

Smartphones, të identifikuar me akronimin XT-17xx (Moto G5s) dhe XT-18xx (Moto G5s Plus), kanë marrë kohët e fundit certifikimin nga Komisioni Federal i Komunikimeve të Shteteve të Bashkuara (FCC). Të dy pajisjet duhen të bazohet në sistemin operativ Android 7.1.1 Nougat dhe kanë karakteristika tipike të produkteve në mesin e tregut.

moto g5s-g5s plus-imazhe-foto-detaje-karakteristika

Karakteristikat

Versioni G5s duhet të ketë një Snapdragon SoC 430, një ekran 5.2″ me rezolucion Full HD dhe të jetë në dispozicion në dy variante, të dyja me trup metalik, e pajisur me 3/4 GB RAM dhe 32/64 GB memorie të brendshme. G5s Plus duhet të jetë e pajisur me një ekran 5.5″ gjithmonë me rezolucion Full HD, një Snapdragon 626 SoC me Adreno 506 GPU, dhe një bateri 3068 mAh. Përveç kësaj, Plus do të ketë një kamera të pasme 13MP të dyfishtë.

Sqarojmë se karakteristikat e përshkruara janë thjesht thashetheme dhe mund të ndryshojnë nga ato zyrtare që do të zbulohen në kohën e prezantimit.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.