Celulare Lajmet e fundit

MIUI 9 Global State ROM u publikua për XIAOMI Mi Mix 2

Rreth disa muaj më parë, ROM-i i MIUI 9 Developer doli në treg dhe tani është përditësimi më i rëndësishëm për përdoruesit e MIUI. Fillimisht, ishte në dispozicion përmes OTA për disa pajisje dhe më vonë, kompania shtoi mbi 18 pajisje. Që nga ajo kohë, Xiaomi po e shtyn këtë përditësim në smartfonët e saj.

Tani, MIUI V9 Global Stable ROM është lëshuar zyrtarisht për Mi MIX 2.

Miui 9-data

ROM-i i MIUI 9 i qëndrueshëm global V9.1.1.0.NDEMIEI vjen me një bollëk ndryshimesh që e bëjnë shumë të rëndësishëm për smartfonët Xiaomi. Xiaomi Mi MIX 2 u lirua vetëm disa muaj më parë kështu që nuk është për t’u habitur që po e merr këtë përditësim. Kompania kineze që fillimisht u njoh për produktet e saj të lira dhe të qëndrueshme tani po provon veten të jetë markë më e mirë në drejtim të përditësimit të pajisjeve të saj.

Miui 9-data-xiaomi

Xiaomi kujdeset për smartphonet e saj dhe madje serinë e Xiaomi Mi 2, Mi 2S, Redmi Note 4G, etj, do marrin MIUI 9 update përpara fundit të janarit të vitit të ardhshëm. Shumica e kompanive të smartfonëve nuk i kushtojnë vëmendje produkteve më të vjetër se 1 vit dhe Xiaomi tani është i dashur për të bërë të kundërtën.

Xiaomi-Mi-Mix-2-Miui 9

Nëse po përdorni ROM-in e qëndrueshëm MIUI China Stabile, do të merrni njoftime për përditësimin e OTA në telefonin tuaj. Ose mund të klikoni Updater për të kontrolluar përditësimet.

Mos harroni të ruani të dhënat përpara se të përditësoni celularin tuaj.

ose.al – shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.