microsoft patenton shpikjen e fundit kater
Lajmet e fundit Tablet Tablet Windows

Inovacion || Microsoft patenton shpikjen e re teknologjike • ose.al

Microsoft patenton shpikjen e re:

Lajmet e fundit zyrtare flasin per nje shpikje te re te patentuar nga Microsoft, gjiganti teknologjik i Bill Gates. Behet fjale per nje shpikje qe do te mundesoje perthyerjen e ekraneve te dispozitiveve te ndryshem. Sic mund te shihet tek fotogarite / skicat e meposhteme, jane nje sere parametrash qe do ti mundesojne nje dispozitivi te perthyhet. Perthyerja kategorizohet ne tre mundesi: perthyerje ne 0 grade, ne 180 grade dhe ne 360 grade.

Kur dispozitivi eshte i perthyer 180 grade, ekrani i brendeshem paraqet vetem nje nderfaqe te vetme te perdoruesit. Ne konfiguracionet e tjera, c’do ekran do te shfaqe nderfaqen e tij te personalizuar. Lajmet thone qe ky dispozitiv do te funksionoje me Windows 10. Interesante eshte qe Microsoft ka filluar kete projekt qe ne vitin 2009, dhe fakti qe ka kaluar kaq kohe eshte nje sinjal pozitiv.

Video me konceptin e kesaj teknologjie inovative:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=t5X2PxtvMsU” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

©ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.