messeger
Lajmet e fundit

Messenger do mundesoje opsionin “Unsend” per cdo bisede tuajen

 

Messenger ne Facebook shume shpejt do ju lejoje te fshini mesazhin ,brenda 10 minutash pasi e keni derguar

 

Facebook po planifikon te nxjerre nje update te ri per Messenger qe do t’i lejoje perdoruesit te fshijne mesazhet e derguara nga biseda brenda 10 minutave nga dergimi i tyre.

Sipas Verge, diten e merkure , nje perdorues i Twitter zbuloi feature-n e ri “coming soon” ne shenimet e leshimit per versionin 191.0 te iOS .

“Coming soon: Hiq nje mesazh nga biseda pasi e keni derguar. Nese dergoni gabimisht foto te gabuar, informacion te gabuar ose mesazh te gabuar, mund ta korrigjoni lehte duke hequr mesazhin brenda dhjete minutave nga dergimi”

Ky feature u zbulua per here te pare nga nje inxhinier i quajtur Jane Manchun Wong ne tetor, ndersa ishte ne fazat e testimit.

Ne mes te shkeljeve te te dhenave dhe skandaleve te tjera, mesazhet e Messenger ishin fshire ne menyre te heshtur nga CEO i Facebook Mark Zuckerberg ,pas se ciles kompania u shpreh se aftesia per ti “terhequr mbrapsh” mesazhet gjithashtu do te vihej ne dispozicion te te gjithe perdoruesve.

SIDOQOFTE, NUK ESHTE NJOFTUAR ASNJE DATE SPECIFIKE NGA KOMPANIA KUR DO TE ISHTE ME NE FUND FUNKSIONALITETI PER PERDORUESIT.

Me pare ne mars, Facebook leshoi funksion “delete for everyone” ne WhatsApp qe u siguron perdoruesve nje dritare te gjate kohore per te hequr mesazhet e derguara nga bisedat individuale dhe grupe.

 

Nuk mendoni dhe ju se kjo eshte dicka qe u hyne ne pune shume perdoruesve ? Ju ftojme te ndani me ne mendimin tuaj !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.