Lajmet e fundit

Meizu M20, nje super bateri rikarikuese portative prej 10.000 mAh! • ose.al

Bota baterive rikarikuese portative po behet gjithnje e me e pasur.

Keto jane bateri “te jashtme” ne raport me dispozitivin elektronik. Ato kane nje kapacitet te larte sepse ndihmojne ne karikimin e baterise ne raste urgjence ose ne raste udhetimesh. Varjant tjeter shume i perdorur eshte kur gjate diteve te nxehta te plazhit bateria konsumohet. Atehere bateria karikuese protative te eviton karikimin tek bari i plazhit dhe te mundeson vazhdimin e perdorimit te dispozitivit.

Por le te shohim se cilat jane karakteristikat revolucionare te baterise portative MEIZU M20:

meizu m20

meizu m20

Bateria Meizu M20 vjen me kapacitet 10.000 mAh. Ajo eshte me te vertete e bollshme per dy dite pune intensive.

Karakteristika me e rendesishme e kesaj baterie eshte kapaciteti dypalesh i rikarikimit te shpejte “Quick Charge“. Pra ajo ka kapacitet “Quick Charge” si ne rastin kur me te rikarikohet nje dispozitiv tjeter, si ne rastin kur ajo vet duhet te karikohet.

Per ta karikuar plote Meizu M20 me sistemin Quick Charge duhen vetem 3.5 ore!! Pra per nje kohe kaq te shkurter do kishe ne dore nje produkt qe te lejon dy dit pune me dispozitivin elektronik pa asnje problem.

Edhe potenca maksimale e M20 shkon ne 24W, duke mundesuar nje karikim eficient pa humbje energjie. Meizu premton se M20 mundeson efikasitet prej 93% ne rikarikimin e baterise.

Meizu M20 ka gjithashtu nje sistem mbrojtjeje shume te forte kunder mbi-karikimit, super voltazhit, temperaturave te larta, masave dhe qarkut te shkurter. Pra e thene me fjale te thjeshta, nuk mund te marre flake ose te digjet😍😍😍.

Cmimi nga fabrika do te jete rreth 21 €.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

4 thoughts on “Meizu M20, nje super bateri rikarikuese portative prej 10.000 mAh! • ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.