6GB RAM-maze alpha-karakteristikat-ekrani-celular-spektakel-fotografi
Celulare Lajmet e fundit

Maze Alpha: habituni nga ky celular!

Më në fund: pas shumë thashethemeve u shfaq ditën e djeshme Maze Alpha. Celulari që do provoj të pushtoj tregun e celularëve poshtë $200 është gati për daljen ndërkombëtare, me para-porosi të cilat do të fillojnë javën e ardhshme.

Celulari ka një dizajn modern, të karakterizuar nga mungesa e skajeve anësore (kornizat vertikale kanë një gjerësi prej vetëm 1.8mm) dhe një ekran të madh 6″ me rezolucion Full HD me aspekt 16:9. Në adresën e saj në internet, Maze ka zbuluar të gjitha karakteristikat teknike të celularit:

 • Sistemi Operativ: Android 7.0 Nougat
 • Ekrani: 6″ Full HD me mbrojtjen Corning Gorilla Glass 4
 • CPU: MediaTek Helio P25 @2.5GHz Octa Core
 • GPU: ARM Mali T-880 MP2 në 900 MHz
 • RAM: 4GB / 6GB LDDR4X
 • Memorie të brendshme: 64GB / 128GB
 • USB: Tipi-C
 • Kamera për selfie: 8MP
 • Kamera e pasme: e dyfishtë 13 + 5 MP Sony
 • Bateria: 4000mAh
 • Sensor për shenjat e gishtave: Po

 

Sapo celulari të dali në shitje, do ju njoftojmë me link-un për ta blerë direkt nga Gearbest.

 

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.