6GB RAM-maze alpha-karakteristikat-ekrani-celular-spektakel-fotografi
Celulare Lajmet e fundit

Maze Alpha: 6GB RAM për më pak se 200 euro

Celulari që po provon të pushtoj tregun e celularëve poshtë €200Maze Alpha, është gati për një ofertë të re. Modeli i ri me 6GB RAM është në treg me çmimin spektakolar prej 176€ tek dyqani online ndërkombëtar Gearbest. Klikoni tek ikona e mëposhtme për tu drejtuar direkt tek oferta.

gearbest

Celulari ka një dizajn modern, të karakterizuar nga mungesa e skajeve anësore (kornizat vertikale kanë një gjerësi prej vetëm 1.8mm) dhe një ekran të madh 6″ me rezolucion Full HD me aspekt 16:9. Në adresën e saj në internet, Maze ka zbuluar të gjitha karakteristikat teknike të celularit:

 • Sistemi Operativ: Android 7.0 Nougat
 • Ekrani: 6″ Full HD me mbrojtjen Corning Gorilla Glass 4
 • CPU: MediaTek Helio P25 @2.5GHz Octa Core
 • GPU: ARM Mali T-880 MP2 në 900 MHz
 • RAM: 4GB / 6GB LDDR4X
 • Memorie të brendshme: 64GB / 128GB
 • USB: Tipi-C
 • Kamera për selfie: 8MP
 • Kamera e pasme: e dyfishtë 13 + 5 MP Sony
 • Bateria: 4000mAh
 • Sensor për shenjat e gishtave: Po

©ose.al

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

4 thoughts on “Maze Alpha: 6GB RAM për më pak se 200 euro

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.