telefonat me te shitur ne bote iOS ose Android
Celulare Lajmet e fundit

Tetor 2018: Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google

Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google: Ndërsa ne e dimë se një aparat smartphone me Quad-kamera mund të jetë kulmi kryesor i ngjarjes, duket se nuk ka informata zyrtare se çfarë produkti të saktë do të presim. Ngjarja, megjithatë, do të mbahet në Malajzi bazuar në një ftesë zyrtare të marrë nga Samsung kohët e fundit. Ndërsa ne nuk kemi një foto të ftesës, burimi thotë se ftesa gjithashtu konfirmoi se kjo është me të vërtetë hera e parë që Samsung do të mbajë një ngjarje të nisjes globale jashtë brigjeve të NewYork, Barcelonës, Londrës dhe Berlinit.

Ftesat origjinale sugjeron se një smartphone Samsung Galaxy me një aparaturë Quad-kamera në anën e pasme mund të jetë kulmi i ngjarjes, ndërsa të tjerë spekulojnë se mund të jetë një smartphone i palosshëm. Gjithashtu, ngjarja mund të jetë gjithashtu një rrugë për Samsungin që të sjellë disa nga pajisjet e tij përfshirë Galaxy Note 9 në tregun malajzian.

[artikull i shkruar me 13 Shtator]

Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google: Duket se muaji tetor do të jetë i mbushur me lansime të reja celularesh, nga jo vetëm markat e zakonshme, por nga lojtarët kryesorë të industrisë. Ndërsa V40 ThinQ nga LG pritet të thyejë mbulimin më 3 tetor, seria Mate 20 nga Huawei më 16 tetor, Pixel 3 dhe 3 XL nga Google më 9 tetor, dhe tani, Samsung nga askund ka planifikuar sot një ngjarje Galaxy nisjeje për të njëjtin muaj të tetorit.

Ngjarja është planifikuar për në 11 tetor 2018, në një vend të panjohur, ndoshta përmes një njoftimi për shtyp ose drejtpërdrejtë në samsung.com/galaxy.

Megjithëse tek ftesa nuk përmendet se çfarë produkti është në prag, ka një aluzion të hollë që sugjeron se mund të jetë një telefon me 4 kamera-centrike – më konkretisht një telefon Quad-kamera, dhe kjo na kujton një Tweet të kohëve të fundit nga Ice Universe, ku ai tweetoj se gjigandi Korean ka në mëndje një telefon Quad-kamera.

Fillon lufta Apple vs Samsung vs Huawei sv LG vs Google

Ftesa në ngjarje ka fjalën: argëtim 4X, ndërsa tweet shoqërues në dorezën e tij tweeter thotë “Le të fillojnë argëtimin” së bashku me datën. Dhe gjatë në shtypin Samsung, kompania thotë: Capture fun me Samsung si kompani e feston nisjen e pajisjes së re me A Galaxy Event më 11 tetor 2018. Njoftim A Galaxy Event, mund të konkludohet se pajisja mund të jetë thuhet se Galaxy A (2019) mund të vijë me kamerat e pasme të trefishtë dhe jo një aparat fotografik me katër kamera.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.