google pixel 2 xl risite
Celulare Lajmet e fundit

LIVE STREAM Google Pixel 2 XL: ja ku te shihet live prezantimi • ose.al

[ms_pullquote align=”left” class=”” id=””]Përditësim i informacioneve 03/10/2017: Google Pixel 2 XL[/ms_pullquote]

Count Down per Live Stream te Google Pixel 2 XL:

[ms_countdowns type=”circle” nowtime=”1507030889″ endtime=”2017-10-04 18:00″ day_field_text=”Days” hours_field_text=”Hours” minutes_field_text=”Minutes” seconds_field_text=”Seconds” fontcolor=”” backgroundcolor=”” google_fonts=”” class=”” id=”” circle_type_day_color=”#1abc9c” circle_type_hours_color=”#2980b9″ circle_type_minutes_color=”#8e44ad” circle_type_seconds_color=”#f39c12″]

Mezi presim prezantimin e celularit me te ri te Google. I prodhuar fizikisht nga HTC dhe LG, mendohet se do te jete me te vertete potent (por edhe i kushtueshem😥)

Ja ku te ndiqni live super eventin e prezantimit te Google Pixel 2 dhe Pixel 2 XL:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=0YGoxbeSzLc” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

[ms_pullquote align=”left” class=”” id=””]Përditësim i informacioneve 03/10/2017: Google Pixel 2 XL[/ms_pullquote]

Google Pixel 2 dhe Google Pixel 2 XL kanë qenë protagonistët e lajmeve teknologjike gjatë orëve të fundit. Një ditë larg nga ngjarja për prezantimin e dy celularëve të rinj nga Mountain View tani njihemi me dizajnin, hardware dhe diçka rreth kohës së shpërndarjes (Në artikullin origjinal kishim shkruar që prezantimi do bëhej më 5 Tetor, na falni për gabimin 😉😉)

Sipas Venture Beat,  pas lëshimit më 4 tetor (mund të marrë drejtimin pas ngjarjes), dy terminalet do të arrijnë në treg me kohë të ndryshme.

Google Pixel 2 do të jetë në dispozicion duke filluar nga 19 tetori, ndërsa Pixel 2 XL nga 15 nëntori i ardhshëm.

pixel 2 xl-foto-ekrani

Çmimet, siç parashikohej më parë, mund të arrijnë shifra të rëndësishme në rastin Pixel 2 XL: nga 849$ në 949$ varësisht nga sasia e magazinimit (64 ose 128 GB). Përsa i përket Pixel 2 flitet për 649-749 dollarë.

Ajo që raporti nuk sqaron ka të bëjë me tregjet ku dy smartfonë do të jenë në dispozicion nga datat e treguara. Për fat të keq, Google ka përdorur audiencën evropiane për një trajtim të diferencuar sesa ai i rezervuar për përdoruesit amerikanë. Shpresojmë që skenari që ka karakterizuar marketingun e parë të mos përsëritet me modelet e reja. Ngjarja e Google do të mbahet nesër.

pixel 2-foto-render

Sipas thashethemeve të mëparshme, Pixel 2 dhe Pixel 2 XL fillojnë me një hardware të përbashkët (Snapdragon 835, 4 ose 6GB RAM, 64 ose 128GB hapësirë ​​ruajtëse), pastaj diferencohen sipas madhësisë së ekranit (5.5 ” QHD + 18:9 për Pixel 2 XL dhe 5 “FHD 16:9 për Pixel 2), baterinë (3520 mAh në Pixel 2 XL, 2700 mAh për vëllain më të vogël) dhe dizajnin (versioni më i madh do të jet me korniza më të vogla të ekranit).

Artikull i shkruar më 24 Gusht

A jeni gati te njiheni me celularin e vitit? Ky eshte prezantimi qe Google po perhap ne web per te prezantuar celularin e ri Pixel 2 dhe Pixel 2 XL. Shenoni me laps daten 5 Tetor ne kalendar sepse sipas Evan Blass, do prezantohen dy nga celularet me te pritur te vitit 2017.

Personazhi i njohur ne boten e teknologjise nuk jep detaje te tjera perveç perdorimit te proçesorit Snapdragon 836. Të dy celularet duhet te ndryshojne nga njeri tjeteri vetem nga permasa e ekranit dhe bateria. Mendohet se RAM do jete minimum 4GB. Memoria e brendshme do filloje nga 64GB. Nuk na ngelet gje tjeter sesa te presim 5 Tetorin.

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.