Lajmet e fundit

5 arsyet perse LGV30 eshte super celulari i momentit per Audio & Video • ose.al

LGV30 si super celulari per Audio & Video:

Siç dihet tashme, LGV30 do te jete celulari i pare i serise V te prodhuesit LG qe do te shitet ne te gjithe boten. Kjo sepse vete LG ndihet jashtezakonisht e kenaqur me kete produkt. Karakteristikat e para jane teper premtuese, sidomos per nje rivalitet te forte me Samsung Galaxy Note 8. 

Sinjalet e para bejn te mendojme se LGV30 do te jete gjeja me e bukur qe i ka ndodhur krijuesve te imazheve fotografike, video dhe media nepermjet smartphone. Me shume mundesi V30 do te jete smartphoni me i mire ne treg persa i perket aspekteve mediatike.

🤓 Ja cilat jane 5 arsyet perse LGV30 eshte aktualisht celulari me i mire per Audio & Video:

1) Sistemet e preseleksionuara per Audio & Video:

LGV30 ofron jo vetem nje “equalizer” teper te avancuar si mundesi preseleksionimi ne aplikacionin e muzikes, por edhe te videove! Mund te zgjidhni ne jo me pak se 16 “Insta-Style filters” per videon qe do te filmoni, perpara se te nismi regjistrimin! Ky opsion i LGV30 quhet “Cine Video”. Rezultati i perdorimit eshte me te vertete mahnites…😍😍😍Shikojeni ne kete video:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=ZaTpBAgZuqI” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

2) Video Editing 4K On Device

Celularet Android kane qene shume mbrapa ne krahasim me iOS persa i perket modifikimit te videove 4K. Apple ka futur ne treg mundesine e modifikimit te videove 4K dy vjet me pare. Tashme LGV30 do te jete celulari i pare Android qe me ane te Video Studio App do te mundesoje menaxhimin dhe modifikimin e videove 4K “on-device”. Pra pa patur nevojen e shkarkimit ne nje PC, por direkt nga smartphoni. Opsionet jane te shumta, filtra, efekte, GIF etj:

https://www.facebook.com/LGUSAMobile/videos/10159219040435153/

 

3) Quad DAC me filtra dixhital

LG shprehet se çipi i ri i audios ESS Sabre ES9218P, ose i ashtuquajturi “Hi-Fi Quad DAC”, mundeson prodhimin e “sound” prej 32-bit. Ky sound, se bashku me kufjet B&O, sipas LG, mundesojne nje audio thjeshte spektakolare. Inxhenieri e larte e zerit. Te ashtuquajturat filtra dixhital jane zakonisht te perdorshme vetem ne aparatet teknologjike te dedikuara per regjistrimin audio, qe perdoren nga profesionistet. Tashme çdo perdorues i LGV30 do te kete mundesine e menaxhimit te filtrave dixhital te audios. Mikroçipi Quad DAC mundeson menaxhimin e audios majstas apo djathtas si dy burime te ndryshme audioje. Kjo i mundeson degjuesit me shume detaje dhe nje efekt stereo perfekt. Sipas LG, mosperputhja e audios nga burimet e bokseve (majtas-djathtas) ka nje perqindje prej 0,0002 %.😯 Me e pakta ne historine e smartphoneve!😮

lgv30

 

4) RAM (Receiver-as-a-Mic), regjistruesi i zerit + mikrofon

Perveç mikrofonit mjaft te mire Acoustic Overload Point qe vjen nga paraardhesi V20, ky LGV30 sjell nje risi interesante. Nje HD Audio Recorder te ri qe funksionon njekohesisht si mikrofon dhe si regjistrues zeri. Per RAMin ne fjale eshte i mundur regjistrimi i tingujve super te larte pa asnje distorsion. LGV30 keshtu mund te regjistroje nje vale tingujsh shume me te gjere sesa te gjithe telefonet ne treg per momentin.

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=sEqQCKSIE_Q” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]

 

5) Regjistrim dhe play per Audio & Video ne HDR

Nuk duhet te harrojme qe LGV30 regjistron dhe luan video dhe audio me sistem HDR!🙀 Pra perdorimi i sistemit “Dual Camera” dhe “DAC Jazz” mundeson nje kualitet jashtezakonisht te larte te audios dhe videos. Kamera e LGV30 arrin te kape rreth 1.07 bilion ngjyra te ndryshme me ane te HDR-10.

lgv30

 

copyright © ose.al

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

8 thoughts on “5 arsyet perse LGV30 eshte super celulari i momentit per Audio & Video • ose.al

    1. Nuk ka garanci te perjetshme Steljan 😄 se ndryshe çdo firme di falimentonte. Le te themi qe kontratat e garancive jane me “pak” kleçka. Problemi eshte qe normalisht nese dikush ka 1000 euro dhe e do cel per pune, merr nje Note 8. Perndryshe mendohesh mire sepse LG V30 ka dale me te vertete super. Presim vetem qe ta provojme ne duar per te dhene nje mendim me te sakte ☝🏻

    2. Athere eshte nenkontraktori dhe jo Samsung 👍🏻👍🏻 Ka mundesi qe nese LG V30 vjen ne shqiperi ta ofroje dhe per ate telefon. Por dyshoj se vjen atje, sepse tregu eshte monopol Samsung dhe Apple. Per fat te keq shqipetaret akoma nuk e kutpojne qe zgjedhja eshte shume me e larmishme. LG V30 do te mund te futet vetem nga jasht me shume gjase.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.