lg v40-foto-render1
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] LG V40 ThinQ, a jeni gati per 5 fotokamera 😍😍

Siç është konfirmuar më parë nga vetë LG, celulari i ri LG V40 ThinQ është e pajisur me pesë kamera, dy para dhe tre pasme. Vlen të theksohet dhe se trupi ka certifikim IP68 dhe ndërtimi është në përputhje me standardet MIL-STD 810G. Ekzistojnë katër ngjyra në dispozicion: New Aurora Black, New Platinum Grey, New Maroken Blue dhe Karmin Red.

LG V40 ThinQ ngjyrat

Skeda teknike e LG V40 ThinQ

 • ✅ SoC Qualcomm Snapdragon 845
 • ✅ Ekran 6,4″ 19.5:9 QHD+ (3120 x 1440 pixel / 538ppi) OLED Full Vision
 • ✅ Memoria: 6GB LPDDR4 / 64GB o 128GB UFS 2.1 storage / microSD (sino a 2 TB)
 • ✅ Fotokamera:
  – Mbrapa: 16MP Super Wide (F1.9 / 1.0μm / 107°)
  12MP Standard (F1.5 / 1.4μm / 78°)
  12MP Telephoto (F2.4 / 1.0μm / 45°)
  – Për selfie : 8MP Standard (F1.9 / 1.12μm / 80°)
  5MP Wide (F2.2 / 1.12μm / 90°)
 • ✅ Bateria: 3.300 mAh
 • ✅ Sistemi operativ Android 8.1 Oreo
 • ✅ Përmasat: 158,7 x 75,8 x 7,7 mm
 • ✅ Pesha: 169 grammi
 • ✅ Rrjeti: LTE-A 4 Band CA
 • ✅ Lidhshmëria: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 BLE, NFC, USB Type-C 2.0 (3.1)

Çmimi i LG V40 ThinQ

Ndërkohë, AT&T konfirmon çmimin për tregun e SHBA që do të jetë 950$ (pa kontratë) – me celularët që priten nga 19 tetori.

[artikull i shkruar me 28 shtator]

LG V40 ose LG v40 ThinQ doli serisht ne internet me disa lajme te fundit qe konfirmojme detajet e skedes teknike. Me poshte karakteristikat e fundit qe do jenë brënda këtij supercelulari:

✅Proçesori: Qualcomm Snapdragon 845

✅Ekrani: 6.4 inch – 19.5:9 P-OLED – QHD+

✅RAM: 6GB 

❌Memoria: 64/128 GB

✅Kamera kryesore: 12 MP (aperture f/1.5) + 16 MP (f/1.9) + 12 MP (f/2.4) 

✅Kamera për selfie: 8 MP + 5 MP

❌Bateria: 3300 mAh

✅Përmasat: 158.7×75.8×7.79 (mm)

✅Pesha: 169 gr

[artikull i shkruar me 27 gusht]

LG V40 është protagonist i serisë së re të imazheve dhe paraqitjes së videos të bërë nga OnLeaks, si gjithmonë shumë aktive. Është një material i krijuar duke filluar nga skedarët CAD të eksponentit tjetër të linjës V të prodhuesit korean dhe, për këtë arsye, mjaftueshëm në gjendje të përshkruajë aspektet themelore të dizajnit, pa lënë pas dore dimensionet.

Imazhe dhe video kanë konfirmuar një nga tiparet dallueshme të LG V40. Prania e një seksioni të veçantë të rafinuar kamera: tre kamera të pasme janë të dukshme, me shtrirje horizontale te objektivave, si dhe dy kamera të përparme të mbështjellë në një nivel.

Dimensionet janë 158.8 x 75.8 mm; trashësia është 7.8 mm, por arrin 8.2 mm duke marrë parasysh zgjatjen e modulit të kamatës së pasme. Imazhet gjithashtu konfirmojnë praninë e sensorit të gjurmëve të gishtit të pozicionuar në anën e pasme. Në skajin më të ulët mund të shihni folenë e kufjeve, portin USB-C dhe skarësin e altoparlantëve.

KLIKO KETU: Samsung Galaxy J2 Core me Android GO 

Video LG V40

Skeda teknike e LG V40

Sipas thashethemeve të mëparshme, në konfigurimin hardware e rënies terminalit, përveç pesë kamera, KOS-it Snapdragon 845, ekran POLED me rezolutë 3120 x 1440 pikselëve – ajo do të jetë 6.3 “, në përputhje me dhënien e ri, dhe seksioni audio karakterizohet nga prania e Qua-DAC.

Prezantimi duhet të bëhet në vjeshtë, sipas disa burimeve në javën e parë të tetorit.

Foto LG V40

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.