Celulare Lajmet e fundit

LG tallet me Samsung: fillon lufta LG V30 me Samsung Note 8

Pas disa ditësh do dali edhe LG V30 ndërsa Samsung Galaxy Note 8 e presim pas disa orësh. LG ka filluar të ngacmoj Samsungin me video reklamuese të lëshuara drejtpërdrejt në internet. Videot tentojnë të dëmtojnë veçantitë kyçe të konkursit.

Lexo edhe: Disa detaje mbi LG V30

Në veçanti, LG ka bërë të qartë se me V30 nuk ka nevojë për ndonjë laps – duke iu referuar S Pen të serive Note. Në pjesën e parë të videos shfaqet një korean i ri që thyen me forcë një laps për të formuar gërmën V 😂😂😂.

Lexo edhe: Note 8: Karakteristikat gati zyrtare

Në të dytën, dëgjohet zërin e një gruaje koreane që merr shënime në një axhendë duke shkruar: Ka një arsye për tu ndarë me ty. Pas kësaj, faqja është shkëputur dhe agjenda e hedhur në ajër.

LG V30 do prezantohet me 31 Gusht ndërsa Samsung Note 8 pas pak orësh direkt nga New York.

 

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

32 thoughts on “LG tallet me Samsung: fillon lufta LG V30 me Samsung Note 8

    1. Kush e blen LG o plako sot per sot Samsung Iphone Ă«shtĂ« ska tjetĂ«r mere bleje LG po deshe por shumica e njerĂ«zve sot njohin bishĂ«n Samsung dhe iphonin qe vetĂ«m emrin ka Samsung mendon pĂ«r te gjithĂ« kategorinĂ« e njerĂ«zve…

    1. Valdet, iphone ishte me i sigurte me 1000 % rreth pese vjet me pare. Tashme sistemi operativ Android eshte po aq i sigurte fale perparimit te teknilogjise Android ne fushen dhe zhvillimeve qe vete kompanite telefonike i bejne sistemit. Shkencerisht e provuar. Per shqiptaret mbetet bindja qe iPhone eshte me i sigurte se Android, por nuk eshte me keshtu 😉😉😉😉

    2. Absolutisht e pavertete qe çmimi tregon cilesine. Zero 😉. Per shembull ai Galaxy Note qe kushtonte aq shum sa kur e karikoje shperthente si bomb, aq sa sot ne qofte se ke Samsung ne aeroplan te detyrojne ta fikesh 😉 koncepti qe çmimi ( dhe emri i prodhuesit) tregon cilesine eshte nje koncept siperfaqesor, i gabuar dhe tipik shqipetar 😓 ose.al ka nje nder objektivet e saj hapjen e mentalitetit mbi teknologjine celulare dhe dhenien e informacioneve te detajuara qe nje perdorues normal nuk i konsideron đŸ‘đŸ»đŸ‘đŸ»

    3. Kur te dali iPhone 8 do te bejme nje krahasim teknik profesional đŸ“Č Aktualisht mjafton te dish qe ne çdo benchmark dhe klasifikik nderkombetar Galaxy S8 eshte poshte iPhone 7 Plus, poshte Sony Xperia XZ Premium, poshte HTC U 11 dhe poshte OnePlus 5. Por kur ke tifozllik nuk mund ti pranosh lehte faktet edhe kur jane shkencore 😁😁

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.