LG Q6-Q6 LG-detaje-spektakel-karakteristika-foto
Celulare Lajmet e fundit

LG Q6: ja kush është vëllai i vogël i LG G6

Gati për celularin e ri nga LG?

LG G6 mini  (LG Q6) ekziston, dhe nuk është e përjashtuar se mund të lëshohet (eventualisht) në treg. Për të flasin kolegët nga Techno Buffalo, që kanë nën duar një dokumenti privat, me provat për ekzistencën e një version-i të “reduktuar” të rangut të LG G6.

Skeda teknike e plotë e LG G6

Thashethemet e para rreth këtij modeli të ri kishin dalë në fund të prillit. Ishte zbuluar ekzistenca e mundshme e një pajisje me një ekran 5.4″ FullVision. Sipas dokumentacionit, LG G6 mini duhet të ketë një raport ekran/trup nën 80%, duke kujtuar dizajnin e modelit aktualisht në treg.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq ka menduar Evan Blass [ms_social icon_size=”13″ title=”Evan Blass tweet” icon=”fa-twitter” iconcolor=”” effect_3d=”no” backgroundcolor=”” iconboxedradius=”normal” iconlink=”https://twitter.com/evleaks/status/880802619324862466″ icontarget=”_blank” class=”” id=””][/ms_social], që nëpërmjet Twitter zbulon se smartphoni do të quhet LG Q6 dhe do të ketë një ekran me raport 18:9, 3GB RAM dhe një kamera të vetme të pasme 13MP.

Dokumentacioni nuk zbulon çmimin e mundshëm të celularit. Shikojmë tek dokumentat një referencë të qartë për datën e lëshimit në treg. Celulari duhet të ishte prezantuar në datën e sotme. Supozohet se LG mund të ketë planifikuar fillimisht daljen në treg dhe pastaj ta ket shtyrë atë për më vonë.

©ose.al • Shtëpia e teknologjisë

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “LG Q6: ja kush është vëllai i vogël i LG G6

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.