LG Q Stylus-foto
Celulare Lajmet e fundit

LG Q Stylus – seria e re e celulareve me Stylus Pen

LG sot njofton serinë e re të telefonave inteligjentë LG Q Stylus, e cila pasuron serinë Q me pajisje të reja mesatare të karakterizuara nga prania e lapsit 😍😍. Në varësi të tregut, do të jenë në dispozicion tre variante LG Q Stylus: Q Stylus +, Q Stylus dhe Q Stylus α.

Në qendër të këtyre ri celularëve, siç u përmend, ka një laps të quajtur Stylus Pen, të integruar në mënyrë të plotë me përvojën e tastierës. Ju mund të merrni shënime edhe me ekran off 😱😱. 

Përveç lapsit, megjithatë, LG Q Stylus integron karakteristika interesante, edhe pse çmimi nuk dihet ende kush do të propozohet (ata ende flasim për mesme-varg me “çmimet e përcaktuara të jashtëzakonshme” smartphones). Paraqesin funksion QLens që ju lejon për të njohur atë që ju po fotografoni. Certifikimin IP68 për ujë dhe rezistencën mbi pluhurat  (vetëm në Q Stylus dhe Q Stylus +), dhe mënyrën portret me kamerën e pasme.

Ekziston gjithashtu një sektor audio i kuruar në përputhje me atë që gjendet në serinë V dhe G dhe një dizajn në përputhje me trendet e kësaj 2018.

Këtu është skeda teknike e tre modeleve LG Q Stylus

Procesor: 1.5 GHz Octa-Core ose 1.8 GHz Octa-Core

Ekrani: FullVision me madhësi 6.2 inç me faktor formë 18:9, rezolucion FHD +

Memoria:

– Q Stylus +: 4 GB RAM, 64 GB ROM që mund të zgjerohet me microSD deri në 2 TB

Stylus Q: 3 GB RAM, 32 GB ROM i zgjerueshëm me microSD deri në 2 TB

– Q Stylus α: 3 GB RAM, 32 GB ROM i zgjerueshëm me microSD deri në 2 TB

Kamera:

– Q Stylus + dhe Stilus Q:  16-megapixel me PDAF, 8 ose 5 megapixel front me kënd të gjerë

– Q Stylusα: 13-megapixel e pasme me PDAF, 5-megapixel front me kënd të gjerë

3300 mAh bateri

Android 8.1 Oreo

Përmasat: 160.15 x 77.75 x 8.4 mm, Pesha 172 gram

Rrjetet dhe lidhshmëria: LTE, 3G, 2G, Wi-Fi 802.11 b, g, n, Bluetooth 4.2, NFC, USB Type-C 2.0

Ngjyrat:

– Q Stylus +: Aurora Zi, Maroken Blue, Lavender Violet

– Q Stylus: Aurora Zi, Blu maroken

– Q Stylusα: Blu maroken

Të tjera: Stylus Pen, QLens, DTS: X 3D Surround Sound, certifikimit IP68, Google Assistant, sensor për shenjat e gishtave, sulm të shpejtë, në përputhje me MIL-STD 810G, radio FM

Disponueshmëria e këtyre stileve LG Q Stylus do të fillojë nga ky muaj në Amerikën e Veriut dhe Azinë, ndërsa rajone të tjera do të ndjekin në tremujorin e tretë (ende nuk ka konfirmime për Shqipërinë).

Çmimet dhe detajet do të njoftohen nga LG në nivel lokal sapo smartfonet të jenë në dispozicion.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do tĂ« bĂ«het publike. Fushat e domosdoshme janĂ« shĂ«nuar me njĂ« *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.