LG Q6-Q6 LG-detaje-spektakel-karakteristika-foto
Celulare Lajmet e fundit

LG Judy me Snapdragon 845 dhe 4GB RAM

[Përditësim i datës 01/03/18]

Një tjetër konfirmin vjen edhe nga personazhi i njohur në botën e smartphonëve Evan Blass. Në Twitter ai konfirmon prezencën e një modeli të ri nga LG që do të prezantohet nga muaji Qershor. Me shumë mundësi bëhet fjalë për LG Judy me kodin LG G710!

[Artikulli i shkruar më 19/02/18]

Tregu i smartphone është vazhdimisht në ndryshim, por përkundër shumë rezultate të vazhdueshme, cikli i jetës së celularëve është zgjatur. Rinovimi teknologjik tani ka braktisur rendin gjashtë mujor dhe madje cikli vjetor shpesh nuk sjell ato tipare të reja që shumë do të prisnin. Prandaj dhe LG Judy, celulari i radhës i kompanisë, do dali nga mesi i vitit.

Për këtë dhe për arsye të tjera, LG ka deklaruar tashmë se do të braktisë ciklin e lëshimit të smartphone-ve vjetor, duke paraqitur risitë vetëm kur ato mund të zbatohen në të vërtetë mbi produktet.

Një strategji që, duke marrë parasysh statusin e ndarjes së smartphone LG, mund të përmirësojë tërheqjen ndaj markës dhe të bëjë të ardhmen më të mirë sesa konkurrentët. Vetëm Samsung në këtë moment duket në fakt në gjendje të ofrojë një procesor të ri (Exynos dhe Snapdragon) deri në muajin mars për konsumatorët në sajë të marrëdhënies ekskluzive me kompaninë amerikane.

LG Judy-foto

Pra, LG do fillojë për të lëvizur reklama rreth mesit të vitit dhe madje edhe në fund të Q3 si bën Apple për vite. Risitë do jenë sensori nën ekran, sistemet e avancuara të zhbllokimit, AI, përpunuesit e rinj dhe natyrisht shpërndarja më e fundit e Android.

LG, sipas thashethemeve të fundit, do të paraqesë majën e saj të re të gamës në qershor, një evolucion i LG V30 që mund të ketë një numër karakteristikash interesante. Emri në kod është LG Judy dhe mund të konfigurohet si më poshtë:

Karakteristikat e LG Judy

Ekran me 6,1 inç në formatin 18:9 Full Vision me mbështetje HDR10

Procesori Qualcomm Snapdragon 845

RAM: 4 GB me 64GB memorie (Versioni Plus me 6 GB / 128GB)

Kamera e dyfishtë 16MP me aperturë f / 1.6 me lentet e qelqit dhe inteligjenca artificiale e përmirësuar (prezantim në MWC 2018).

Kamera e përparme 8MP

Sensori i gjurmëve të gishtërinjve nën ekran

Sistemi i zhbllokimit me fytyrë

Bateri 3200mAh

Çertifikimi IP67 

Audio Stereo 

Mbështetje e dyfishtë SIM

Bluetooth 5.0, Wi-Fi Dual Band dhe lidhja e plotë

 

Gjithçka duhet të lansohet në fillim të verës, por jo nën markën G (7), por ndoshta me serinë V që do të bëhet në fakt familja e produkteve të lartë në rang.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.