lg g7-foto-render
Celulare Lajmet e fundit

[ZYRTARE] Ja data e prezantimit: LG G7 ThinQ 😍😍

 ZYRTARE: LG G7 thinq do prezantohet me 02 Maj.

lg g7 thinq-foto-render

[Artikull i shkruar me 10 Prill]

Smartphoni i ardhshëm i LG-së, tani i njohur si LG G7 ThinQ, sapo është zbuluar në pesë ngjyra. Informacioni vjen nga “Android Headlines” me botimin duke thënë se kjo është një paraqitje zyrtare. Për më tepër, burimi gjithashtu thotë se imazhi i marrë është krejtësisht i besueshëm.

LG G7 ThinQ-zyrtare

Shfaqja e mësipërme tregon katër ngjyra të tjera, përveç ngjyrës së zezë që do të jetë i disponueshëm kudo. Emrat e ngjyrave janë përshkruar si “Platinum Grey”, “Maroken Blue”, “Maroken Blue (Matte)” dhe “Mjedër Rose.” Pra, ka dy ngjyrat blu të cilat ndoshta nuk janë futur më parë. Disa prej këtyre ngjyrave do të jenë specifike për një rajon ose vetëm një operator.

LG G7 ThinQ-zyrtare-foto

Image: Koncepti LG G7 (Technobuffalo)

LG G7 ThinQ

Kjo mënjanë, dihet se LG G7 ThinQ gjithashtu do të shfaqë një “notch!” si iPhone X. Kjo është konfirmuar edhe me imazhin e mësipërm. Gjithashtu i dukshëm është një lexues i pasmë i gjurmëve të gishtave nën një konfigurim të dyfishtë të kamerës. Detajet e lenteve të përdorura nuk janë në dispozicion. LG do të vendosë një logo LG në telefon. Rrjedhjet e fundit kanë sugjeruar që LG mund të paketojë G7 me një ndihmës AI që ka një buton të dedikuar. Përveç kësaj, celulari ka të ngjarë të shfaqë hardware më të mirë në treg.

[artikull i shkruar më 20/03/2018]

Fotografia qe do te shihni me poshte duket se eshte foto render i pare per celularin LG G7 qe pritet te dale se shpejti ne treg. LG G7 foto render tregon nje karakteristike mjaft interesante qe ka te beje me sistemin e kamerave “selfie”. Shihet qe LG ka mundesi te implementoje nje sistem “dual camera” per fotokameren dytesore.

Celulari Top Class i serise G te LG qe pritet te dale ne muajt e pare te ketij viti duket se do te kete nje “ratio” prej 18:9, siç eshte moda e koheve te fundit. Me shume mundesi ai do te vihet ne jete nga proçesori SnapDragon 845.

LG G7 foto render:

lg g7 foto render

Ne fakt nuk mund te konfirmojme zyrtarisht qe fotografia e mesiperme eshte egzaktesisht e LG G7. LG ne kete aspekt nuk ka dhene asnje deklarate. Mundesite jane qe kjo fotografi te jete nje koncept i krijuar nga nje perdorues me akses ne arkivat e LG i cili ne baze te memories ka zhvilluar kete foto render. Lajmi eshte qe megjithese fotografia nuk eshte zyrtare, me shume mundesi do ti ngjaje jasht mase LG G7 origjinal.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.