LG G6 Plus
Lajmet e fundit

LG G6 Plus, ja cilat jane permiresimet kryesore | ose.al

LG publikoi gjate dites se sotme videon promovuese te celularit te ri LG G6 Plus. Kemi te bejme me nje variant te permiresuar te G6. Permiresimet vihen re kryesisht ne standartet e Inteligjences Artificiale dhe ne memorien ROM qe do te jete 128 GB.

LG G6 Plus do te vije me nje ngjyrim te ri Optical reflektues. Ekrani pak me i madh prej 5.7” dhe rizolucioni QHD. Faktor i rendesishem eshte certifikimi IP68 per mbrojtjen nga uji dhe pluhurat.

Kujtojme qe G6 ashtu dhe G6 Plus vihen ne jete nga nje procesor SnapDragon 821 dhe RAM 4 GB. Permbajne nje fotokamer kryesore te tipit Dual Camera me dy sensore prej 13 MP per secilin. Fotokamera “selfie” mbetet 5 MP ashtu si dhe bateria prej 3.300 mAh. Sensori i shenjes se gishtave ndodhet ne pjesen e pasme te celularit.

Nje nga funksionet kryesore te perzantuara me G6 Plus do te jete design me korniza thuajse jo egzistente. Pra thuajse “borderless”.

©ose.al • Shtepia e teknologjise

Video prezantimi LG G6 Plus:

[ms_youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=4u5JQRQibBw” width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_youtube]
Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.