lenovo z6 pro karakteristikat
Celulare Lajmet e fundit

Lenovo Z6 Pro karakteristikat teknike ne prezantimin zyrtar

Nje tjeter smartfon premium eshte gati te zbulohet per publikun: Lenovo Z6 Pro karakteristikat e te cilit jane anticipuar nga kompania kineze per te apasionuarit e rrjetit. Deklratat zyrtare nga prodhuesi flasin per performance te shkelqyeshme dhe sensore kameral spektakolar.

Lenovo Z6 Pro karakteristikat teknike:

Dispozitivi do te kete nje ekran 6.39′‘ me “notch” te tipit “water drop” pra me te vertete minmal, ku do te ndodhet sensori kameral “Selfie” prej 32 MP. Gjithashtu nen ekran ndodhet edhe sensori i shenjes se gishterinjve. Procesori do te jete nje Snapdragon 855 me memorie ROM 5125 GB dhe RAM 12 GB.

Zbuloni rivalin kryesor te Z6 Pro – Umidigi Power! Kliko ketu.

Ne pjesen e pasme ndodhen 4 sensoret e fotokameres kryesore  prej 48 MP + 16 MP + 8 MP + 2 MP, te cilet se bashku mendohet do te arrijne kualitetin e nje sensori 100 MP per sa i perket rezolucionit. Gjithashtu keto sensore do te jene te mbeshtetur edhe nga softueri “Hyper Video” i cili do te mundesoje rritjen e shpejtesise se perpunimit te videove te renda. Hyper video gjithashtu i mundeson celularit regjistrimin e videove permes kameres kryesore dhe asaj “selfie” njekohesisht! Teknologji kjo me te vertete inovative.

Tjeter aspekt mjaft i rendesishem, Z6 Pro do te jete dispozitivi i pare i kompanise Lenovo qe do te suportoje teknologjine 5G per lidhjen ne internet.

Bateria ka nje kapacitet prej 4000 mAh, megjithese aktualisht nuk dihet nese ka Quick Charge dhe ne cilen permase. Te tjera karakteristika kane te bejne me funksionin Dolby Panoramic Sound, per nje audio spektakolare 360° dhe sistem ftohjeje te celularit bazuar ne nje lende likuide te veçante.

Sistemi Operativ i personalizuar ZUI 11 do te jete i bazuar ne versionin e fundit te Android Pie.

lenovo z6 pro karakteristikat dy

Honor 20i: ja sa kushton dhe cilat jane karakteristikat teknike. Lexo Artikullin!

Lenovo Z6 Pro karakterstikat teknike te permbledhura:

 • Permasat: 157,5×74,6×8,65 mm per 185 grame
 • Sistemi Operativ Android 9 Pie me ZUI 11
 • Ekran AMOLED da 6,39” Full HD+ 1080×2340 notch i vogel, raport 19,5:9, HDR10
 • Sensore fingerprint nen ekran (6th generation)
 • Qualcomm Snapdragon 855 octa-core @2,84GHz
 • 6/8/12GB di RAM
 • 128/256/512GB memorie ROM UFS 2.1
 • Bateria 4000mAh me karikim Quick Charge 27W
 • Teknologji me ftohje likuide
 • Nderlidhje 4G VoLTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS (L1+L5), USB Type-C, jack 3,5mm
 • Fotokamera “Selfie” 32MP (f/2.0)
 • Hyper Video “quad camera” kryesore:
  • 48MP (f/1.8)
  • 16MP grandangolare (125°)
  • 8MP telephoto (f/2.4)
  • 2MP super video kamera (f/1.8), pixel da 2,9μm, OIS me 8 akse
 • Modalitet Super macro, Super night scene mode, Hyper Video (regjistrim simultan me sensoret e pasem dhe te perparem), dual flash LED, autofocus laser
 • Ngjyrat; Red-Black, Green-Blue

Lenovo Z6 Pro – çmimet nga fabrika:

 • 6/128GB: 2.899 yuan (383 euro)
 • 8/128GB: 2.999 yuan (396 euro)
 • 8/256GB: 3.799 yuan (502 euro)
 • 12/512GB: 4.999 yuan (661 euro)

Ndiqni OSE.AL ne Facebook dhe Instagram per me shume informacione.

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.