Lenovo
Celulare Lajmet e fundit

Lenovo S5 Pro – supercelulari i radhës

Lenovo ka postuar në profilin Weibo të VP Chang Cheng një imazh spektakolar që përshkruan paraqitjen e një aparati të katërfishtë me inteligjencën artificiale që do të miratohet në një smartphone që vjen në tetor. Z5 Pro? Jo në të gjitha, ose më mirë, ka shumë të ngjarë. Por në qoftë se ju shkoni për të lexuar titullin nën emrin profilit (ndoshta me ndihmën e Google Translate), vini re se u botua “nga Lenovo S5 Pro “.

Kliko KETU: Telekom Albania është në shitje. Ja kush do ta marri.

Pra, prodhuesi kinez mund të vendosi për të zbuluar jo vetëm Z5 Pro, tashmë shihet në rrjedhje dhe përparimet në ditët e fundit, por edhe një “trashëgimtar” i Lenovo S5 gati për të drejtuar garën në numrin e kamerave pasme. Këto janë padyshim supozime që do të marrin përgjigje kur Lenovo do shpalli linjën e re të produkteve.

Lenovo S5 Pro-fotokamera

Megjithatë, është po aq e çuditshme të mendosh se kompania kineze vendos për të integruar një “quad-cam ‘në një smartphone të mesëm. Lenovo S5 Pro mund të jetë me të vërtetë pasardhësi i pajisjes S5, me një ekran prej 5.7” FHD , Snapdragon 625 SoC dhe kamera e pasme 14 + 13MP e pasme.

Kini kujdes duke pasur parasysh se nuk do të ishte hera e parë që Lenovo krijon “shpresa të rrema”. Vetëm mos harroni Z5, i shpallur nga prodhuesi si një ekran të plotë revolucionare dhe më pas të paraqitura si një gamë të mesme me notch “tradicional”.

Madje edhe aparati katërfishtë mund të jetë rezultat i interpretimit të keq, ndoshta duke iu referuar vetëm faktit që ka 2 cam të dyfishtë (para dhe prapa) dhe do të pajisen me inteligjencën artificiale.

E vetmja lajm i saktë deri më tani është: nuk do të ketë vetëm prezantimin e Z5 Pro në tetor për Lenovo.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.