Celulare Lajmet e fundit

Leagoo S9: një tjetër iPhone X gjatë MWC 2018 😍😍

Leagoo S9: Në vitin 2017 kemi përjetuar përhapjen e smartfonëve me ekran të plotë. Sigurisht, një nga më interesante është e përfaqësuar nga alternativat nivel të miratuara nga iPhone X. Me këtë lloj dizajni kemi një stil pa kufij, duke sakrifikuar vetëm një pjesë të vogël të hapësirës për autoparlantin, sensorët dhe kamera për selfie. Pas ardhjes së iPhone X, disa prodhues kanë adoptuar të njëjtin stil në pajisjet e tyre.

Midis tyre ka edhe Leagoo i cili, me rastin e MWC 2018, do të prezantojë zyrtarisht Leagoo S9.

Leagoo S9 do të mbërrijë në MWC 2018 me një dizajn si ai i  iPhone X

leagoo s9-foto

Kjo është krijesa e re e markës kineze. Leagoo S9 është përcaktuar nga  kompania si “iPhone X Android“, dhe kjo është mjaft e qartë nga është frymëzuar. Pajisja vjen me një ekran që kujton atë të iPhone-it të famshëm, me shumë nivel. Për më tepër, duket si një version Pro, me specifikime në rritje.

Kliko këtu për informacione mbi Leagoo S8 dhe S8 Pro 😍😍

Specifikimet janë ende të panjohura, por nuk do të duhet të presim shumë për të marrë në duart pajisjen. Leagoo S9 do të mbërrijë në Barcelonë – në MWC 2018 – i cili do të prezantohet zyrtarisht për përdoruesit dhe ekspertët.

Leagoo S9: Informacione, karakteristika deh çmimi

Për momentin, specifikimet e pajisjes janë ende të pasigurta. Duket se ekrani do të jetë 5,85″ IPS diagonale, me rizolucion HD+.

Prodhuesi do të prezantojë Face ID (nëpërmjet softuerit), i cili do të shkojë së bashku me lexuesin e gjurmëve të gishtave.

Sa për ngjarjen prezantimit në panairin katalanas, sipas thashethemeve, duket se do të jenë edhe disa anëtarë të Tottenham Hotspur, ekipi i futbollit i sponsorizuar nga Leagoo. Edhe çmimi do të zbulohet gjatë shfaqjes të celularit, kështu që duhet të presim muajin Shkurt për informacione më të sigurta. 

ose.al – Shtëpia e teknologjisë

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.