Lajmet e fundit

Laptop-i qe karikohet pa kabllo: Dell Latitude 7285

Dell i ri laptop 2-në-1 sapo doli në shitje. Por ajo që është më interesante në lidhje me të është ai që është i pari laptop 2-në-1 që mund të karikohet me anë të wireless-it. Kjo është, në qoftë se ju paguani shtesë $580 për të marrë tastierën wireless të 7285-sës dhe karikuesin që shkon së bashku me të (tastiera vetëm kushton $380 , karikuesi $200). Mos harroni, vetëm laptopi fillon nga $1200.

Mendojmë se për momentin ky është një produkt që kushton jashtëzakonisht shumë, por me përhapjen e teknologjisë së karikimit wireless, çmimet do ulen dhe laptop-ët do jenë gjithmonë e më shumë interesant

Tableti, vetëm, nuk mund të karikohet me ane te wireless-it por do ju nevojitet gjithmone tastiera.  Përveç kësaj, Dell thotë se karikuesi nuk është projektuar për tu përdorur në sipërfaqet metalike.

dell laptop wireless

Në fakt, në qoftë se ju doni të përdorni kompjuterin në një sipërfaqe metalike, ju do të duhet të përdorni një kabinë jo-metalike që do të ngrejë bazën të paktën 50 mm.

Dell Latitude 7285 fillon nga 1200 $ me një bërthamë Intel i5-7Y54 dhe 128GB memorie të brendshme. 8GB RAM dhe një ekran 12-inch.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Laptop-i qe karikohet pa kabllo: Dell Latitude 7285

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.