lajmet me te rendesishme-artikujt me te lexuar-ose
Lajmet e fundit

Lajmet me te rendesishme gjate muajit Korrik 2017

Shtëpia e teknologjisë mbyll me sukses muajin Korrik 2017 duke patur një rritje me 200%. Për këtë duam të ju falenderojmë që na keni zgjedhur si burimin kryesor të informacioneve teknologjike. Më poshtë ju paraqesim lajmet me te rendesishme gjatë muajit Korrik 2017 (nëse keni humbur ndonjë informacion 😉).

Lajmet me te rendesishme: Top 5 – Korrik 2017

 

[ms_person name=”WHATSAPP ✉️: Si të lexojme mesazhet e dikujt tjetër (Pjesa 1°)” style=”beside” title=”” link_target=”_blank” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ picture=”https://ose.al/wp-content/uploads/2017/07/perditesimi-whatsapp-2017-nje.jpg” piclink=”https://ose.al/lajmet-e-fundit/segretet-e-whatsapp-it/” picborder=”0″ picbordercolor=”” picborderradius=”0″ iconboxedradius=”4″ iconcolor=”” icon1=”” icon2=”” icon3=”” icon4=”” icon5=”” link1=”” link2=”” link3=”” link4=”” link5=”” class=”” id=””]Me përhapjen e internetit edhe në moshat e vogla, rritet shumë rreziku që fëmijët të gabojnë dhe të marrin materiale (foto, video etj.) për të rritur. WhatsApp-i është aplikacioni numër 1 në Botë për mesazhe dhe është shkarkuar më shumë se 1 miliard herë… Lexo më shumë… [/ms_person]

 

 

[ms_person name=”Android 📱: Si te perditesojme celularin me versionin e fundit” style=”beside” title=”” link_target=”_blank” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ picture=”https://ose.al/wp-content/uploads/2017/07/android-nougat-statistika-shperndarja-1.jpg” piclink=”https://ose.al/lajmet-e-fundit/android-si-te-perditesojme-celularin/” picborder=”0″ picbordercolor=”” picborderradius=”0″ iconboxedradius=”4″ iconcolor=”” icon1=”” icon2=”” icon3=”” icon4=”” icon5=”” link1=”” link2=”” link3=”” link4=”” link5=”” class=”” id=””]Një nga kërkesat më të shpeshta është mundësia për të përditësuar celularin tonë Android. Kjo duhet të bëhet rregullisht, si për të marrë karakteristika të reja, por më së shumti për përditësime sigurie. Në këtë menyrë mbajmë celularin tonë të sigurt nga çdo sulmues… Lexo më shumë… [/ms_person]

 

 

[ms_person name=”Suprizon APPLE😱: vendos daten e prezantimit iPhone 8 😍” style=”beside” title=”” link_target=”_blank” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ picture=”https://ose.al/wp-content/uploads/2017/07/prezantimit-iphone-8.jpeg” piclink=”https://ose.al/recensione-ose-al/celulare-e-tablet/iphone/data-prezantimit-iphone-8/” picborder=”0″ picbordercolor=”” picborderradius=”0″ iconboxedradius=”4″ iconcolor=”” icon1=”” icon2=”” icon3=”” icon4=”” icon5=”” link1=”” link2=”” link3=”” link4=”” link5=”” class=”” id=””]Dihej qe se shpejti Apple do te prezantoje tre celulare te ri: iPhone 7s, iPhone 7s Plus dhe i shumeprituri iPhone 8. Te pakten keto jane tre modelet qe zerat jo zyrtar shprehin nga kompania e Silicon ValleyLexo më shumë… [/ms_person]

 

 

[ms_person name=”S8 ACTIVE: versioni i ri i Samsung Galaxy S8 se shpejti ne treg?” style=”beside” title=”” link_target=”_blank” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ picture=”https://ose.al/wp-content/uploads/2017/07/s8-active-tre.jpg” piclink=”https://ose.al/lajmet-e-fundit/s8-active-versioni-galaxy-s8/” picborder=”0″ picbordercolor=”” picborderradius=”0″ iconboxedradius=”4″ iconcolor=”” icon1=”” icon2=”” icon3=”” icon4=”” icon5=”” link1=”” link2=”” link3=”” link4=”” link5=”” class=”” id=””]Suprizion kompania koreane me nje version te ri te Galaxy S8. Behet fjale per S8 Active, qe sjell disa perimresime esenciale te ideuara nga tekniket korean. Lajmi vjen per shkak te rrjedhjes se disa fotove nga te dhenat e Samsung.  Lexo më shumë… [/ms_person]

 

 

[ms_person name=”SSD, ja perse kthen ne jete PC e vjeteruar dhe te ngadalte” style=”beside” title=”” link_target=”_blank” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ picture=”https://ose.al/wp-content/uploads/2017/07/SSD.jpg” piclink=”https://ose.al/laptop-pc/ssd/” picborder=”0″ picbordercolor=”” picborderradius=”0″ iconboxedradius=”4″ iconcolor=”” icon1=”” icon2=”” icon3=”” icon4=”” icon5=”” link1=”” link2=”” link3=”” link4=”” link5=”” class=”” id=””] SSD apo HDD ? Ky i fundit eshte shkurtimi i “Hard Disk Drive”, pra disku i memories qe kompjuteri juaj ka ne kete moment. Ai perben nje nga parametrat kryesor te nje kompjuteri dhe ju vendoset cilin PC te blini edhe duke u bazuar ne kapacitetin e memories…. Lexo më shumë… [/ms_person]

 

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “Lajmet me te rendesishme gjate muajit Korrik 2017

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.