galaxy s10
Celulare Lajmet e fundit

[FOTO REALE] Samsung Galaxy S10 – a jeni gati?

Samsung Galaxy S10 më në fund shfaqet në disa foto shumë të qarta dhe të përcaktuara mirë. Varianti standard i serise se re Samsung do te kete vetëm një kamerë të përparme dhe 3 mbrapa.

Siç mund ta shihni, imazhet gjithashtu përshkruajnë një nga aplikacionet e reja në ndërfaqen e Samsung Galaxy S10. Le të flasim për Samsung Blockchain KeyStore, një portofol i vërtetë i dedikuar për menaxhimin e kriptomonetave direkt nga smartphone juaj, me aftësinë për të krijuar një të re ose për të importuar një ekzistues. Aplikacioni gjendet brenda menusë Cilësimet, Të dhënat biometrike dhe Siguria.

Samsung Galaxy S10 do prezantohet me 20 Shkurt ne San Francisko, SHBA.

Nga interneti na vjen një tjetë konfirmin se si do të jetë Samsung Galaxy S10 me fotokamerat e saj të pozicionuara në mënyrë orizontale!

olixar samsung galaxy s10 kover
Kover Olixar

⬇️ Artikull i shkruar më 17 Dhjetor ⬇️

Samsung po përgatit hapësirën për ardhjen e familjes së re Galaxy S10 gjatë Kongresit Botëror të Celullarëve 2019, panairit më të madh të teknologjisë që synon segmentin celular. Thuhet se kompania do të prezantojë katër variante të telefonave të rinj të markës, mes tyre një Galaxy S10 të mundshëm të mundësuar nga teknologjia 5G.

Tani, një raport i ri vërteton se kompania do të tregojë smartfonin e tyre 5G në Barcelonë, duke përfituar nga ardhja e brezit të dhjetë Galaxy S.

Galaxy S10 me rrjet 5G

Siç është raportuar më parë, telefoni në fjalë ndoshta do të jetë një variant 5G i Galaxy S10. Vlen të përmendet, megjithatë, që jo të gjitha pajisjet e serisë Galaxy S10 do jenë në përputhje me 5G.

MWC është vendi ideal për të njoftuar pajisje të reja në tregun e celularëve.

Duket se ideja per shpalljes e smartphonit 5G gjatë Kongresit Botëror të Celulareve 2019 është të shënojë hyrjen e markës si një nga kompanitë e para me gjeneratën e pestë të rrjeteve mobile.

Fillimisht, telefonat 5G të markës mund të kufizoheshin në vendin e tyre të origjinës, Korenë e Jugut, dhe më vonë do dalin në Shtetet e Bashkuara duke pasur parasysh se Koreja e Jugut dhe SHBA do të veprojnë me rrjetin 5G në gjysmën e parë të vitit 2019.

Rrjedhat e raportuara gjatë kësaj periudhe që përfundojnë në vitin 2018 sugjerojnë se telefoni celular Samsung 5G do të vijë me një ekran 6.7 inç dhe konfigurim me katër kamera në pjesën e pasme, plus një aparat fotografik para të shoqëruar nga një sensor zbulimi tre-dimensional.

Samsung Galaxy S10 Plus foto render

Përveç kësaj, do të shfaqë Snapdragon 855 – SoC më të fundit të Qualcomm për celularë të nivelit të lartë – deri në 12GB RAM dhe 512GB hapësirë ​​të brendshme.

Celulari i ardhshëm Samsung Galaxy S10 duket sikur mund të jetë diçka e veçantë për të festuar siç duhet numrin 10-të të familjes. Është pak a shumë konfirmuar se Galaxy S10 do të jetë pajisja e parë e SamSung për të shfaqur skanerin e gjurmëve të gishtave nën ekran. Por tani ne e dimë – nëpërmjet një burimi nga Korea se çfarë konfigurimi do të presim nga kamera e pajisjes.

galaxy s10-render-640x360

KLIKO KETU: SAMSUNG GALAXY X

Është raportuar në fillim të këtij viti se shifra e tanishme e shitjes S9 të kompanisë, që nga fillimi, është më e ulët sesa parashikimi i gjigantit elektronik.

Tani, në një përpjekje për të joshur më shumë blerës, një raport nga Korea e Jugut thotë që Samsung do të mbushë Galaxy S10 me konfigurimin e trefishtë të kamerës dhe një sensor 3D.

Kjo do të bëjë Samsung Galaxy S10 të jetë më i shpejtë se iPhonet e rinj.

KLIKO KETU: SASMSUNG GALAXY ZERO – CELULARI PERFEKT

Nuk është krejtësisht e qartë se çfarë konfigurimi dhe si do të jetë sistemi i trefishtë i kamerave, por ka arsye për të besuar se do të zbatohet mirë në mënyrë që të konkurrojë me iPhone X dhe Huawei P20 Pro me setup të ngjashëm. Ne jemi akoma muaj larg nga dalja në treg.

Të tjera shenja tregojnë se pajisja do të nxitet nga chipset i ardhshëm Snapdragon 855.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.