Kamera e Pixel 2 XL
Lajmet e fundit

[krahasim] Kamera e Pixel 2 XL “thyen ne dysh” Note 8 dhe iPhone 8 Plus

Krahasimi mbi kapacitetin e fotokamerave behet ne platformen e veçante DxOMark. Kamera e Pixel 2 XL mbizoteroi mbi te gjithe rivalet.

Duhet thene nderkohe qe DxOMark eshte nje algoritem vleresimi dhe klasifikimi i fotokamerave te smartphoneve, bazuar ne pike.

DxOMark krahason fotokameren ne te gjitha aspektet, pra 360°. Duke filluar nga kapaciteti ne kushte te ndryshme drite dhe ndriçimi, ne funksionin e autofokus, ne bilancimin e ngjryes se bardhe. Por gjithashtu klasifikon dhe menaxhimin e imazheve, kualitetin e detajeve, prestacionin e flashit, portretet dhe efektin “bokeh”. Ne kete algoritem merren parasysh edhe stabilizatori optik dhe dixhital i videove, ulja e zhurmave dixhitale, bilanci i ngjyrave dhe equilibri i imazheve.

Test Telekamera – Google Pixel 2 XL dhe Samsung Galaxy Note 8 (Video)

Pra me pak fjale DxOMark eshte sot per sot algoritmi qe vlerson me sakte kapacitetin e nje fotkamere.

E pra ne kete klasifikim, Google Pixel 2 XL shenoi egzaktesisht 98 pike, ndersa Google Pixel 2 shenoi 96 pike. Hera e pare qe thyhet hegjemonia e Note 8 dhe iPhone 8 Plus qe deri die zinin vendin e pare dhe te dyte ne klasifikim.

Kamera e Pixel 2 XL ne vleresimin e DxOMark: KLIKO KETU

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.