King Kong 3-foto4
Celulare Lajmet e fundit

King Kong 3 – celular rezistent dhe ekonomik

King Kong 3 është smartphone i ri i markës Cubot që është duke u përgatitur për të komercializuar në fillim të tetorit. Është një pajisje veçanërisht e fuqishme që në të njëjtën kohë ofron një hardware të përditësuar dhe me një çmim të arsyeshëm.

Smartphoni është mundësuar nga një procesor okta-core i MediaTek, përkatësisht SoC MT6763T (Helio P23), i shoqëruar nga 4GB RAM dhe 64GB memorie të brendshme. Pajisja është e pajisur me një ekran 5.5 inç HD + në formatin 18: 9, një rear cam dyfishtë me sensorë të imazhit Sony 16 dhe 2 MegaPixel, një aparat fotografik përpara 13MP dhe një bateri 6,000 mAh.

Cubot ka krijuar një ekip të ri kërkimi dhe zhvillimi me qëllim krijimin e një strukture të vërtetë rezistente për këtë pajisje. Në të vërtetë, ka një trup të certifikuar IP68 që, përveç mbrojtjes nga zhytjet e ujit dhe pluhurit, bie me 1.5 metra lartësi dhe temperatura ekstreme (-30 ° C / + 60 ° C). Siç mund ta shihni nga imazhet, dizajni është i saktë dhe i fortë, i përsosur, prandaj, për përdorim jashtë apo në vendin e punës.

Karakteristika të tjera të King Kong 3 – Cubot

King Kong 3 është i bazuar në versionin operativ të sistemit operativ Android 8.1, ka një lexues të gjurmëve të gishtave, një modul NFC, një lidhje Type-C, një slot hibrid (dy SIM ose SIM dhe një MicroSD) dhe mbështet të gjitha rrjetet 4G globale.

Së fundmi, do të shitet për një çmim që varion nga 159.99 në 169.99 dollarë, ekuivalent me 140 euro.

King Kong 3-foto

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.