Samsung Galaxy s9-fotorender
Celulare Lajmet e fundit

💣 [JO ZYRTARE] Jeni gati për Samsung Galaxy C10 😍😍

Ne patëm takimin tonë të parë me Galaxy C10 Plus disa ditë përpara kur u shfaq në AnTuTu. Por nuk kishim asnjë informacion më shumë mbi të. Megjithatë, një Youtuber, kohët e fundit tregoi dizajn-in e ri të Samsung Galaxy C10. Vini re se, qoftë Galaxy C10 ose C10 Plus, të dy kanë të ngjarë të kenë të njëjtin dizajn si paraardhësit e tyre. 

Samsung Galaxy C10-foto

Imazhet e portretizuara nga burimi përshkruajnë Galaxy C10 me raportin 18:9. Gjithashtu, ekziston një skaner i gjurmëve të gishtave. Përveç serialit S, seria Galaxy A ka pranuar tashmë kuadrat e hollë. Megjithatë, ne nuk ishim shumë entuziazmuar nga pamja e saj. Nga ana tjetër, ky dizajn duket shumë më tërheqës.

Ndërsa ne po raportojmë këto imazhe, kjo nuk do të thotë se këto janë foto zyrtare. Këto janë më shumë si imazhet e konceptit, por ato mund të jenë shumë afër gjërave të vërteta.

Në pjesën e pasme, ekziston një konfigurim i dyfishtë i kamerave, ndërsa kemi vetëm një kamera për selfie.

AnTuTu thotë se Galaxy C10 Plus do të jetë me Snapdragon 660 SoC me 6 GB RAM.

Ekrani, me shumë mundësi, duhet të jetë 6-inç 2K. Me Snapdragon 660, vjen aftësia e Quick Charge 4.0. Celulari thuhet të mbështesë teknologjinë më të fundit të Qualcomm dhe do mbështetet nga një bateri prej 4,000mAh.

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.