prezantimi xiaomi mi mix 2s
Celulare Lajmet e fundit

Ja video me te cilen XIAOMI Mi 2S po prezantohet tek fansat!

[perditesim 29.03.2018]

Me poshte mund te ndiqni videon promocionale me te cilen Xiaomi Mi 2S po i prezantohet fansave nga kompania kineze. Me te vertete shume interesante:

Xiaomi Mi MIX 2S është smartphone më i ri i kompanisë së famshme kineze. Ai u prezantua disa orë më përpara se Huawei P20 dhe P20 Pro. Mi MIX 2S trashëgon shumë karakteristika nga paraardhësi i tij Mi Mix, por më në veçanti ai ngre në mënyre te qartë nivelin e disa karakteristikave teknike dhe sidomos nivelin e fotografive.

Ja cilat janë karakteristikat kryesore te Xiaomi Mi Mix 2S:

 • Ekrani: 5,99” full HD+ (1.080 x 2.160 pixel) 18:9 IPS LCD
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 845 me GPU Adreno 630
 • RAM: 6 / 8 GB LPDDR4x
 • Memoria ROM: 64 / 128 / 256 GB UFS 2.1
 • Fotokamera kryesore: 12 megapixel 26mm wide-angle, sensor 1/2,6” Sony IMX363, f/1.8, 1,4µm pixel size, dual-tone LED flash, 4-axis OIS + 12 megapixel 46mm telephoto (2x circa), sensor1/3,4”, hapje objektivi f/2.4 
 • Fotocamera selfie: 5 megapixel OV5675
 • Nderlidhja: dual SIM (nano + nano), LTE, Wi-Fi 802.11ac dual-band (2,4 / 5 GHz), Bluetooth 5, GPS, NFC, USB Type-C
 • Bateria: 3.400 mAh me fast charging dhe wireless charging
 • Permasat: 150,9 x 74,9 x 8,1 mm
 • Pesha: 191 grame
 • Sistemi Operativ: Android 8.1 Oreo i adaptuar ne MIUI 9.5

Foto Xiaomi Mi Mix 2s, design me te vertete ndryshe nga te gjithe celularet e tjere ne treg:

Andi
Interesi për teknologjinë futuriste dhe ndikimin real që kjo e fundit mund të ketë mbi jeten e njeriut, më ka shtyrë të bëhem pjese e "ose.al - Shtëpia e Teknologjisë". Objektivi është të ndaj informacionet dhe njohuritë e detajuara mbi botën mobile, tablet, tv, personal pc etj. Teknologjia dhe shkenca janë besimet e mia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.