iphone x shqiperia tortura
Celulare Lajmet e fundit

iPhone X Tesla që kushton vetëm $4500

[sociallocker id=”6461″] Kompania ruse Caviar, e cila ka prodhuar modele të ndryshëm celularësh me personazhe  si Donald Trump dhe Vladimir Putin, tash sjell modelin iPhone X Tesla, i cili në anën e pasme ka panel solar.

Lexo edhe: Nokia 3310 (viti 2000) vs Nokia 3310 (viti 2017)

Sipas pohimeve të kompanisë, nevojitet vetëm që telefoni të vendoset me ekran përmbys dhe paneli në anën e pasme do të mbledhë rrezet e diellit për të mbushur pajisjen. Kjo teknologji tani është shumë e përhapur në të gjithë botën. Të parët që e kan filluar këtë biznes ishin prodhuesit e PowerBank (karikues te celularëve) dhe tani po përhapet edhe tek prodhuesit e cover. Celulari normalisht ka mbrojtje nga goditjet ose rëniet nga lartësia.

iPhone X Tesla-foto

Kompania thekson se vazhdimi i modeleve iPhone X Tesla është i inspiruar nga tre shkencëtarët e mëdhenj: Nikola Tesla, Stiv Jobs dhe  Elon Musk. Telefoni do të dalë në shitje gjatë këtyre ditëve.

Çmimi i modelit me 64GB kushton rreth 4445 dollarë, ndërsa varianti me 256GB kushton rreth 4700 dollarë.

[/sociallocker]

ose.al -shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “iPhone X Tesla që kushton vetëm $4500

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.