iphone x shqiperia tortura
Celulare Lajmet e fundit

iPhone X Shqiperi: dalja zyrtare më 24 Nëntor dhe do kushtoj …

Cupertino, Kaliforni – Apple ka njoftuar sot se iPhone X celulari më i ri i cili është i pajisur me një dizajn revolucionar me një ekran të shkëlqyeshëm, karikim wireless dhe një kamera të pashembullt më të avancuar me dyfishimin e stabilizimit të imazhit do dali në shitje nga 24 Nëntori në 13 vende në Evropë, Azi, Afrikë dhe Makao.

Lexo edhe: iPhone X – karakteristikat zyrtare

iPhone X ka një dizajn të shkëlqyeshëm tërësisht në xham dhe çelik me një ekran të mrekullueshëm Super Retina nga 5,8″, chip A11 Bionic që lejon aftësi të jashtëzakonshme të mësimit automatik, paisje wireless e Face ID, një sistem i ri dhe i sigurt për të çliruar iPhone tuaj, të identifikojë dhe të paguajë.

iPhone X Shqiperi

iPhone X Shqiperi – Çmimi?

[sociallocker id=6461] Apple ka njoftuar se iPhone X, e ardhmja e telefonave të mençur, do të arrijë dhe në 13 shtete nga të cilat është edhe Shqipëria dhe Kosova.

iPhone X Shqiperi do të jetë i pranishëm në ngjyrat e argjendtë-bardh dhe të hirtë-bardhë në dy modelet, prej 64GB dhe 256GB, ndërsa çmimi fillestar do të fillojë prej mbi 1200 euro e më lartë.

Më 24 nëntor, iPhone X arrin edhe në Shqipëri, Bosnje, Kamboxhia,  Makao, Maqedoni, Malajzi, Mal të Zi, Serbi, Republikën Jugafrikane, Korenë Jugore, Turqi dhe Tajlandë. [/sociallocker]

ose.al – shtepia e teknologjise

Albani
I diplomuar në Inxhinieri në Itali, kam si pasion teknologjinë mobile duke u fokusuar më shumë te akserorët nga më të ndryshmit. Më pëlqen të shkruaj mbi informacionet e reja të botës teknologjike dhe prandaj krijova "ose.al - Shtëpia e teknologjisë".
http://www.ose.al

2 thoughts on “iPhone X Shqiperi: dalja zyrtare më 24 Nëntor dhe do kushtoj …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.